BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ! Dizi / Program / Film / Haber / Video / Oyuncu vb.

Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 71. Bölüm / Kocaeli

Anadolu'nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

 

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

 

Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğunun durağı; Kocaeli oldu. Turgay Başyayla İzmit'e bağlı sepetçi köyüne gidip yöreye özgü lezzetlerden "Düdük Makarna", "Çeneçarpan Yemeği", "Kıvırma Tatlısı" ve "Pide" yapımını gösteriyor. Maşukiye'ye gidip yöreye özgü "Kahvaltı", "Balık Yapımı" ve "Kuyu Kebabı"nın yapımını gösterip çarşıları geziyor. İzmit'e özgü "Pişmaniye" ve "Simit" yapımını gösterip Gölcük'te "Soğanlı Püre", "Püreli Et Sarma" ve "İrmik Helvası"nın yapımını gösterdiği, yöreye özgü türkülerin seslendirildi.

 

BÖLÜMLER
SAHNELER
FRAGMANLAR
FOTO GALERİ
BÖLÜMLER
DAHA FAZLA GÖSTER
FRAGMANLAR