Adana Mutfağından Karakuş Tatlısı

Nursel’in Mutfağı’nın bugünkü misafiri Hacer Yaşar oldu. Hacer Yaşar, Adana mutfağına özgü "Horzum Tepesi", "Çöp Şiş", "Karakuş Tatlısı" ve "Yeşil Mercimek Köftesi" hazırladı.

KARAKUŞ TATLISI

HAMURU İÇİN
2 adet yumurta
Yarım su bardağı süt
1 çay bardağı sıvı yağ
2 yemek kaşığı yoğurt
1 çimdik tuz 
1 çimdik şeker
Aldığı kadar un 
İÇİ İÇİN
2 su bardağı ceviz içi
ŞERBETİ İÇİN
Birkaç damla limon suyu
5 su bardağı toz şeker
6 su bardağı su 
KIZARTMAK İÇİN
2 su bardağı sıvı yağ
AÇMAK İÇİN
Nişasta
Un
Yumurta, süt, sıvı yağ, yoğurt, tuz, şeker karıştırılır, ardından un eklenir. Şerbeti önceden hazırlanır. Nişasta ve un karışımı ile bezelere ayrılan hamur açılmaya başlanır. Cevizler rondodan geçirilir. İnce açılan altı kat yapılmış yufkaya cevizler dizilir. Kalan hamur kat kat yapılarak üzerine kapatılır. Ardından kesilir ve bayram şekeri gibi büzülür. Altı kısık yağda kızartılır. Yağdan çıkar çıkmaz soğuk şerbetin içine atılır. 

 

Show TV ekranlarında yepyeni bir lezzet programı. Nursel Ergin’in sunumuyla hazırlanan “Nursel’in Mutfağı”, Türkiye’nin her yerinden lezzetleri ve bilinmeyen tatları ekranları başındaki seyircilerle paylaşacak. 

 

Yapımcılığını Postmodern Film Production’ın üstlendiği “Nursel’in Mutfağı”, Nursel Ergin’in sunumuyla renk katacağı programda; her yöreden farklı lezzetler sunulacak. Her gün ayrı bir yöreden elinin lezzetine güvenen bir ev hanımının konuk edileceği “Nursel’in Mutfağı”’nda, o yöreye ait hazırlama metotları ile en az dört yemeğin yapılışını izleyeceksiniz.

 

Her yöreye ait farklı lezzetlerin sunulacağı “Nursel’in Mutfağı”,  hafta içi her gün saat 12.00’de Show TV’de...