Konya Mutfağından "Kavun Çanağında Meyve Salatası"

MELİHA HANIM'IN KONYA MUTFAĞINDAN "KAVUN ÇANAĞINDA MEYVE SALATASI"

4 adet küçük kavun
5 adet kayısı
3 adet kivi
5 adet siyah erik
7 adet çilek
15 adet kiraz
10 adet böğürtlen
Taze nane 
Derin bir kasenin içerisine meyvelerimizin çekirdeklerini çıkarıp, dilimleyin. Meyveleri karıştırın. 
Küçük kavununuzu önce enine eşit olarak ikiye bölün. Bir kaşık yardımıyla çekirdeklerini temizleyin. Kavunun etli kısmını kavun bıçağı yardımıyla küçük daireler şeklinde çıkartın.

Kavun çanaklarının içine meyve salatasını paylaştırın. Böğürtlenleri ekleyin. Taze nane ile süsleyin. Afiyet olsun.

 

Nursel Ergin’in sunumuyla “Nursel ile Ramazan Sofrası” Show TV ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. “Nursel ile Ramazan Sofrası”, Ramazan ayı boyunca her gün Show TV ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Nursel Ergin, Türkiye’nin birçok yerinden Ramazan’a özel lezzetleri ve tatları ekranları başındaki seyircilerle paylaşacak. Nursel Ergin, Ramazan ayı boyunca her gün yayınlanacak programında, ev hanımlarının kendi evlerine konuk olacak. Ev hanımlarının kendi yörelerine ait leziz yemeklerin ve Ramazan’a özel tariflerin ekrana taşınacağı programda; konuk olunan ailenin tüm fertleriyle bereketli bir Ramazan Sofrası hazırlanacak. 

Ramazan’a özel yemeklerin yapıldığı ve tariflerinin paylaşıldığı Nursel ile Ramazan Sofrası sıcak atmosferiyle Show TV’de sizleri bekliyor. Her yöreye ait farklı Ramazan lezzetlerinin sunulacağı “Nursel ile Ramazan Sofrası”, Ramazan Ayı boyunca her gün Show TV’de!