Fatmagül Tatilde 5. Bölüm

Astra Film’in yapımcılığını üstlendiği “Fatmagül Tatilde” ekibi bu hafta Fas’a gidiyor. Fatmagül Fakı, programın 5’inci bölümünde Kuzey Afrika’nın otantik ülkesinin masalsı şehirleri Marakeş ve Kazablanka’ya gidiyor. Uçan halıya biniyor, Alaaddin’in sihirli lambasıyla dilek tutuyor, kendisini öpmeye çalışan deveden kaçıyor, yılan oynatıcılarını korkuyla izliyor, Berberi köyünde çocuklarla voleybol oynuyor, dünyanın en büyük camilerinden II. Hasan Camii’ni ziyaret ediyor, Atlas Okyonusu kıyısında yürüyor, sevmeye çalıştığı maymunun saldırısına uğruyor.

Ekranların en güzel yüzü Fatmagül Fakı, tatile çıkıyor. Üstelik öyle turist gibi değil, bir seyyah gibi! Hem de seyirci nereye isterse oraya!
Fatmagül gezgin… Fatmagül meraklı… Fatmagül neşeli… Fatmagül esprili… Dünyayı bir kez de onunla görmeye, gezmeye, öğrenmeye, keşfetmeye hazır mısınız?   Fatmagül Fakı, enerjik sunumuyla Uzakdoğu’nun egzotik mutfaklarından Avrupa’nın sofistike yaşamına; Afrika’nın vahşi doğasından Amerika’nın büyülü dünyasına pek çok noktaya gidecek. Gezerken bir yandan da tüm bu seyahatlerin nasıl ekonomik yapılacağının, nerede lokal lezzetlerin tadılacağının ipuçlarını verecek; o şehre, bölgeye dair tarihsel ve kültürel bilgileri de seyirci ile paylaşacak.  Ayrıca Fatmagül, bu seyahatlerini de seyircilerin istekleri doğrultusunda yapacak. Seyirci nereyi görmek isterse oraya gidecek, onların sosyal medyadan önerdiklerini deneyimleyecek.