Fatmagül Tatilde 11. Bölüm

“Fatmagül Tatilde” ekibinin İzmir’den gemiyle çıktıkları Ege Adaları’ndaki yolculukları devam etti. Geçen hafta Yunanistan’ın en büyük adası Girit’e giden Fatmagül Fakı, adanın gözde şehri Hanya’nın tarihi sokaklarında dolaşmaya, sıcacık insanlarıyla sohbet etmeye devam etti. Fakı’nın Ege’deki diğer durağı ise; tarihi boyunca Roma, İran, Osmanlı, İngiliz, İtalyan ve Yunan egemenliğinde kalmış ve 400 yıl boyunca Osmanlı tarafından yönetilen “Rodos Adası” oldu. Fatmagül Fakı, Osmanlı’dan kalma tarihi mekanları ziyaret ederken bir yandan da Rodos şövalyelerinin izini sürdü.

Ekranların en güzel yüzü Fatmagül Fakı, tatile çıkıyor. Üstelik öyle turist gibi değil, bir seyyah gibi! Hem de seyirci nereye isterse oraya!
Fatmagül gezgin… Fatmagül meraklı… Fatmagül neşeli… Fatmagül esprili… Dünyayı bir kez de onunla görmeye, gezmeye, öğrenmeye, keşfetmeye hazır mısınız?   Fatmagül Fakı, enerjik sunumuyla Uzakdoğu’nun egzotik mutfaklarından Avrupa’nın sofistike yaşamına; Afrika’nın vahşi doğasından Amerika’nın büyülü dünyasına pek çok noktaya gidecek. Gezerken bir yandan da tüm bu seyahatlerin nasıl ekonomik yapılacağının, nerede lokal lezzetlerin tadılacağının ipuçlarını verecek; o şehre, bölgeye dair tarihsel ve kültürel bilgileri de seyirci ile paylaşacak.  Ayrıca Fatmagül, bu seyahatlerini de seyircilerin istekleri doğrultusunda yapacak. Seyirci nereyi görmek isterse oraya gidecek, onların sosyal medyadan önerdiklerini deneyimleyecek.