Lezzet Akademisi 9. Bölüm

Lezzet Akademisi'nin 9. Bölümünde; Yarışmanın sevilen yüzü Eray’a memleketinden rakip geldi! Bolu’dan gelen yeni yarışmacı Ali Ağrıslı iddialarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. İlk hafta yaşanan Eray ve Ali gerginliği yarışmacıları nasıl etkileyecek? Derya bu bölümdeki takım arkadaşıyla anlaşabilecek mi? Aylin Yazıcıoğlu hangi yarışmacıya ‘‘Hayatta kadınların sözünü dinle’’ dedi. Doğrama teknikleri yanlış olan yarışmacılar kim? Yemek yaparken tencere değişirse yemeğin lezzeti değişir mi?Usta oyuncu Oya Başar, oyunculuğu gibi, mutfakta da döktürüyor mu? Sedef İybar, ünlü oyuncu hakkında ne gibi itiraflarda bulundu? Neredeyse her yemeğe kereviz eklediğini söyleyen Başar’ın en sevdiği yemek ne? Yüksek enerjisiyle bölüme renk katan Oya Başar, yarışmacılara esprileriyle çok takılacak! Hangi yarışmacıların yemeklerini beğenecek? Kıyasıya rekabete tanık olan oyuncu kimlere kaç puan verecek? Lezzet Akademisi’nin diğer konuk jürisi ise Mustafa Yıldız! Genç yaşta mutfağa giren ve büyük başarılara imza atan şef, yarışmacıları nasıl değerlendirecek? ‘Terbiyeli Kuzu Etli Kereviz’ in inceliklerini ve püf noktalarını Mustafa Yıldız anlatacak. 

Lezzet Akademisi’nin Türk Mutfağı’na armağan edeceği genç şef adaylarıyla tanışmak isteyenler ekran başına! 

Aşçılık eğitimi almış 6 genç şef adayı, geleneksel Türk mutfağının en lezzetli yemekleri, birbirinden renkli konuk jüriler ve tabii ki Lezzet Akademisi’nin muhteşem jürisi Şef Aylin Yazıcıoğlu, Şef İsmet Saz, Şef Danilo Zanna… Berfin Erdoğan’ın yarışmacı koçluğu, Sedef İybar’ın sunuculuğunda geçecek kıyasıya bir rekabetin ekrana geleceği yepyeni yemek yarışması Lezzet Akademisi Show TV’de!

Hem ünlü yemeklerimizin hazırlanışındaki püf noktalarını görecek, hem klasik yemeklerimizin farklı uygulamalarıyla yeni fikirler edinecek hem de eğlence dolu bir yarışmanın heyecanını yaşayacaksınız.