Lezzet Akademisi 10. Bölüm

Lezzet Akademisi 10. Bölümünde; Modaretörlüğünü Sedef İybar’ın üstlendiği, jüri koltuğunda Aylin Yazıcıoğlu, İsmet Saz ve Danilo Zanna’nın oturduğu Lezzet Akademisi’nin bu haftaki konuğu Tuba Ünsal! Güzelliği ve sempatisiyle yarışmaya renk katan oyuncu mutfakta da epey çalıştı… 

Yaşanan rekabete hayran kalan Tuba Ünsal, kendini mutfağa attı! Her yemekte tuzu olan Tuba Ünsal, gelen tabakları beğenecek mi? Yetenekli şef adaylarına yorumları ne olacak? Puanlama turunda kimlere kaç puan verecek?

Bu haftanın zorlu menüsünde zeytinyağlı pırasa ve fırında sütlaç var! Yarışmacılar, Türk mutfağının eşsiz tatlarından olan bu engelleri aşabilecekler mi? Hazırlanan tabaklar karşısında fenomen şeflerden nasıl yorumlar gelecek?

Yarışmaya bu hafta katılan Yaşar Mete, Eray’ın lise arkadaşı çıktı… Her ne kadar eski dost olsalar da rekabet için ocaklar yakıldı! Bu eski arkadaşlık yarışmadaki performanslarını etkileyecek mi? Yarışmaya yeni katılan Yaşar Mete’nin ilk hafta performansı nasıl olacak? Yarışmanın ilk etabında Cansu hangi olay gerekçesiyle pes etti? Buna, Derya ve Cansu’nun arasında yaşanan gerginlik mi sebep oldu?

Finale yaklaştıkça heyecanla beraber gelen dikkatsizlikler jürileri çıldırttı! Aylin Şef, hangi yarışmacının hazırladığı tabağın tadına bile bakmadı? İsmet Saz’ın ağır eleştirilerine maruz kalan tabağın sahibi kim? Yarışma esnasında hangi yarışmacı elini yaktı?

Konuk şef Ercan Turan’dan tüyolar… Yapılacak sütlacın kıvamı nasıl ayarlanır? Pırasanın doğru pişirme süresi nedir? Pırasa yemeklerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Fırında sütlaç ve pırasa hakkında bütün incelikler bu bölümde!