Lezzet Akademisi 6. Bölüm

Lezzet Akademisi 6. Bölümünde; Yarışmacılar ve şefler arasında gerginlik! Sabırları tükenen şefler ve yorgun düşen yarışmacılar arasında gerilim yükseliyor. 

İsmet Saz kimlerin ‘’tribünlere oynadığını’’ iddia etti? Ecem neden sinirlerine hakim olamadı? Tüm bu yaşananlardan sonra Aylin Şef’in yeni gelen yarışmacı Alev Hakverir’den özür dileme sebebi ise merak konusu.

Yarışmanın bu haftaki konuğu Gupse Özay, tatlı dili ve sempatisiyle rekabet ortamındaki tatlı gerginliği unutturabilecek mi? Yemek yapmanın inceliklerini öğrendiğini, mutlulukla yemek yaptığını söyleyen Gupse Özay en çok hangi yemeği yapıyor?

Bu haftanın diğer konuğu ise baklava üstadı Nadir Güllü! Önce tırnak kontrolü yapan Güllü’nün sınavından kimler geçebilecek? Eray’ın kendine takma isim koymasının bu testle bir alakası var mı? Hamur açmanın incelikleri ve mercimek çorbasının püf noktaları Lezzet Akademisi’nde!

Lezzet Akademisi’nin Türk Mutfağı’na armağan edeceği genç şef adaylarıyla tanışmak isteyenler ekran başına! 

Aşçılık eğitimi almış 6 genç şef adayı, geleneksel Türk mutfağının en lezzetli yemekleri, birbirinden renkli konuk jüriler ve tabii ki Lezzet Akademisi’nin muhteşem jürisi Şef Aylin Yazıcıoğlu, Şef İsmet Saz, Şef Danilo Zanna… Berfin Erdoğan’ın yarışmacı koçluğu, Sedef İybar’ın sunuculuğunda geçecek kıyasıya bir rekabetin ekrana geleceği yepyeni yemek yarışması Lezzet Akademisi Show TV’de!

Hem ünlü yemeklerimizin hazırlanışındaki püf noktalarını görecek, hem klasik yemeklerimizin farklı uygulamalarıyla yeni fikirler edinecek hem de eğlence dolu bir yarışmanın heyecanını yaşayacaksınız.