Lezzet Akademisi 8. Bölüm

Lezzet Akademisi'nin 8. Bölümünde; Lezzet Akademisi’nin bu haftaki konuk jürisi ‘’Dilim damağım, kılıçtan keskindir’’ diyen İbrahim Büyükak! Büyükak’ın, Şef Danilo ile diyalogları izleyenleri kahkahaya boğacak. 
İbrahim Büyükak hangi yarışmacıların yemeklerini beğenecek? Yarışmacılara kıyamayan Büyükak, kimlere kaç puan verecek? Oylama bitse de espriler devam ediyor! Programda yeni bilgiler öğrenen Büyükak, ‘’Danilo’dan ise Türkçe öğrendim’’ diyor! Eski tatları, yeni dokunuşlarıyla jürilere sunan yarışmacılar arasından bu hafta kim elenecek? Geçen hafta Ahmet Can’ın elenmesiyle, yarışmaya katılan Derya Köse’nin yaptığı yemekler beğenilecek mi? Derya ile Eray daha ilk haftadan neden tartıştı? Sakarlıklarından kurtulamayan Ecem, başına ne dertler açacak? Şef Danilo Zanna kime takım çalışmasında hiçbir şey yapmadığını söyledi? Bu haftanın zorlayıcı menüsünde olan enginarı pişirmede kimler başarılı olacak? Aylin Şef kime iş teklifinde bulundu?Lezzet Akademisi’nin diğer konuğu Şef Hüseyin Gürsoy’dan hanım göbeğinin tarifi ve enginar yapımının tüm incelikleri! Enginarın nasıl soyulacağından, pişirilirken nelere dikkat edileceğine kadar her şeyi Hüseyin Gürsoy anlatacak.

Lezzet Akademisi’nin Türk Mutfağı’na armağan edeceği genç şef adaylarıyla tanışmak isteyenler ekran başına! 

Aşçılık eğitimi almış 6 genç şef adayı, geleneksel Türk mutfağının en lezzetli yemekleri, birbirinden renkli konuk jüriler ve tabii ki Lezzet Akademisi’nin muhteşem jürisi Şef Aylin Yazıcıoğlu, Şef İsmet Saz, Şef Danilo Zanna… Berfin Erdoğan’ın yarışmacı koçluğu, Sedef İybar’ın sunuculuğunda geçecek kıyasıya bir rekabetin ekrana geleceği yepyeni yemek yarışması Lezzet Akademisi Show TV’de!

Hem ünlü yemeklerimizin hazırlanışındaki püf noktalarını görecek, hem klasik yemeklerimizin farklı uygulamalarıyla yeni fikirler edinecek hem de eğlence dolu bir yarışmanın heyecanını yaşayacaksınız.