BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ! Dizi / Program / Film / Haber / Video / Oyuncu vb.

Melisa Doğu

AYTEN YENGE (MELİSA DOĞU)

Necati’nin ilk eşi Jr Hulusi’nin annesidir. Yıllar önce Necati’den boşanmış çocuklarını bir başına büyütmüştür. Babasından kalan tüm mallar Necati’nin girişimciliği ile harcanmış, borç içinde bir evlilik geçirmiş sonunda  da Necati başka bir kadın için onu boşamıştır.  Hulusi’nin vefatı ile hak iddia ettiği mirasa ortak olmak için, yıllar önce gelin geldiği bu eve dönmüştür. 

Melisa Doğu Kimdir, Kaç Yaşında?

1981 yılında İstanbul’da doğan oyuncu 14 yaşında modellik ve oyunculuk yapmaya başlamıştır. Türkiye’de podyuma çıkan en genç modeldir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü kazandıktan sonra modelliği bırakmıştır. Oyunculuğun yanı sıra eğitmenlik ve oyuncu koçluğu da yapmaktadır.

Bugüne kadar Şöhret, Şölen, Çatı Katı, Doktorlar, Avrupa Yakası, Geniş Aile, Yıldız Masalı, Kanıt, Yıldızın Parlasın, Kötü Yol, Yalan Dünya, Arka Sokaklar, Kocamın Ailesi Ateş Böceği, Yasak Elma, Gen, Gloryhole, Modern Zamanlarda Bir Yer, Yanımda Kal gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.
Eksik Zamanlar, Arap Gecesi, 3. Türden Yakın İlişkiler / Başlangıç, Kalp Düğümü, Nereye Gitti Bütün Çiçekler oynadığı tiyatro oyunlarıdır. Melisa Doğan, Keşke Hiç Büyümeseydik Dizisinde Ayten Yenge karakterini canlandırmaktadır.