BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ! Dizi / Program / Film / Haber / Video / Oyuncu vb.

Kevork Türker

ŞEKERCİ NİKO (KEVORK TÜRKER)

Niko gayrimüslim bir şeker ustasıdır. .Evin altındaki şekerciyi 3 kuşaktır o işletmektedir. Hulusi’nin yakın dostu ailenin Niko amcasıdır.  Çocuk gibi bir adamdır. Duygusal, fevri, dobra birisidir.. 60 lı yaşlarındadır.

Kevork Türker Kimdir, Kaç Yaşında?

1957 doğumlu Kevork Türker, İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’nde öğrenciyken amatör olarak tiyatro çalışmalarına ağırlık vermiş kısa sürede profesyonel oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Nişantaşı Işık Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde okumuştur.

Tiyatro Kare, Yedi Tepe Oyuncuları, Sadri Alışık Tiyatrosu gibi tiyatrolarda görev alan Kevork Türker 2003 yılında “Hisse-i Şayiya” oyunuyla Afife Jale Tiyatro Ödülleri Yardımcı Rolde En Başarılı Komedi Oyuncusu adayı olup 2009 yılında Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır.

Neden Tarkovski Olamıyorum, Sağ Salim, Av Mevsimi, Tabula Rasa, Araf ve Yolda gibi sinema filmlerinde oynayan oyuncunun son filmi Görülmüştür 2019 yılında vizyona girecektir.
Rol aldığı bazı diziler ise Kınalı Kar, Sırlar Dünyası, Büyük Yalan, Beşinci Boyut, Şöhret, Kurtlar Vadisi Pusu, Affedilmeyen, Aşk Yakar, Tutsak, Kılıç Günü, Arka Sokaklar, Dayan Yüreğim, Umut Yolcuları, Muhteşem Yüzyıl, Kiralık Aşk, Abdülhamit, Aşkın Bedeli, Komşular, Küçük Kadınlar, Akasya Durağı ve Söz. Kevork Türker, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Şekerci Niko karakterini canlandırmaktadır.