BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ! Dizi / Program / Film / Haber / Video / Oyuncu vb.
 • 1

  Elif Ardalı (Hazal Filiz Küçükköse)

  Ardalı ailesinin tüm yükünü omuzlarında taşıyan Elif, bir mağazada satış elemanı olarak çalışmaktadır. Babası Faysal, abisi İnan, üvey annesi Gülendam ve üvey kız kardeşi Cemre ile beraber fakir bir mahallede yaşarlar. İyi, hayalleri olan, sevdiği insanları koruyup kollayan kısaca hayatın zor şartlarına göğüs gerer. Kendi tasarım markasını kurmak en büyük hayalidir. Bulut Giray’la tanışması hayatının dönüm noktasıdır. Biz bu masum ve mutlu kızın başına gelenlerle beraber nasıl değişmek zorunda kaldığını, hayatla ve kötülerle mücadele ederken oyunu kurallarına göre oynamak zorunda kalmasının hikayesini izleyeceğiz.

   

  Hazal Filiz Küçükköse, eğitimini Ankara Üniversitesi Kimya Bölümünde tamamlamıştır.

 • 2

  Bulut Giray (Ceyhun Mergiroğlu)

  Giraylar ailesinin tüm imkanlarını adil ve uyumlu şekilde kullanan, iyi eğitim almış, kürek çeken, motosiklete binen, idealleri yüksek, hayalleri peşinde koşan gözü kara ferdidir. Başta Alaz’la arkadaş olan Bulut, sonrasında Alaz’ın, Cihan’ın oğlu olduğunu öğrenmesinden dolayı Cihan’a ve Alaz’a karşı rekabet duygusunu içten içe körükleyecektir. Elif’e olan aşkından hiç vazgeçmeyecektir.

   

  1986 doğumlu oyuncu Ceyhun Mengiroğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde okudu. 23 yaşında modellik ve oyunculuğa yönelen Mengiroğlu, ilk çıkışını başrollerinde yer aldığı gençlik dizisi ‘Adı Mutluluk’ ile yaptı. Eren karakterini canlandırdığı bu dizideki performansıyla büyük beğeni toplayan oyuncu, en son ‘Paramparça’ dizisinde Deniz karakteriyle izleyici karşısına çıktı. Ceyhun Mengiroğlu, Show TV’nin yeni dizisi ‘Rüya’da Bulut karakterini canlandıracak. 

 • 3

  Alaz (Ulaş Tuna Astepe)

  Alaz, öfkeli, otokontrolü olmayan, hırslı, kötülük yapmaktan çekinmeyen, intikam duygusu yüksek 20’li yaşlarının sonlarında kendisini bulmaya çalışan, yalanlar içinde büyütülmüş bir karakter. Her zaman karanlık tarafta yaşamayı seçmiştir. Cihan Giray’ın babası olduğunu öğrendikten sonra Giraylar ailesinden intikam almak için her yola başvuracaktır. Alaz, Giraylar ailesi ve etrafındaki tüm kişiler için çok büyük bir tehlikedir.

   

  1988 İzmit doğumlu oyuncu Ulaş Tuna Astepe, Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Tiyatro Yan Etki’nin sahneye koyduğu ‘Cam Yapraklar’ oyunuyla dikkatleri üzerine çeken oyuncu, KREK Tiyatro’nun büyük beğeni toplayan ‘Bayrak’ oyunundaki performansıyla tiyatro seyircisinin hafızasına kazındı. Ardından KREK Tiyatro’nun ‘Babamın Cesetleri’ adlı oyununda rol alan Astepe, televizyonda ‘Karadayı’ ile çıkış yaptı. 2015 yapımı ‘Analar ve Anneler’ dizisindeki Mustafa karakteriyle izleyicilerin beğenisini kazanan Ulaş Tuna Astepe, Show TV’nin yeni dizisi ‘Rüya’da Alaz karakterini canlandırıyor.

 • 4

  Ruhşan Giray (Özge Özdener)

  Giraylar Holding’in imparatoriçesi, 40’larının ortalarında. İş dünyasının kurallarını net olarak bilen ve uygulayan bir karakter. Kendi çıkarı için tüm sınırları zorlayan, kötülük yapmaktan çekinmeyen tam bir mantık kadını. Ruhşan Giray, güzel ve her daim iddialı. Onu tanımlayan kelime ise hırs. Durulmak bilmeyen hırsı başarılı olmasını, işinde yükselmesini sağlasa da kocası Cihan ile aralarına aşılmaz duvarlar örmüş. Elif’le – Bulut’un ayrılması için elinden gelen tüm entrikaları yapmaya hazırdır.

   

  Özge Özder, 1978 yılında dünyaya gelmiştir. Eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde tamamlamıştır. Oyunculuk kariyerine tiyatro oyunları ile başlayan Özder, daha sonra adından sıkça söz ettiren televizyon yapımlarında da rol aldı.

 • 5

   Cihan Giray (Atilla Saral)

  Giray ailesinin babası. 50’lerinin ortalarına yaklaşan Cihan, her şeye sahip olmasına rağmen mutluluğu bir türlü yakalayamayan zengin bir adam. Ruhşan ile aşk evliliği yapan ama onca paraya, zenginliğe, birbirinden güzel iki çocuğa rağmen Ruhşan’ın hırsını bir türlü dizginleyemeyen Cihan, giderek karısından uzaklaşır. Mutluluğu başka kadınlarda aramaya başlar. Nuran’dan evlilik dışı çocuğu olur, Alaz.

   

  Manken ve oyuncu Atilla Saral, Ankara Başkent Lisesi’nden mezun olmuştur. Aslen Kayserilidir ve Çerkes asıllıdır. Birçok dizi ve 20'den fazla sinema filminde rol alan oyuncu, Türkiye’nin ilk mankenlerinden olmasının yanı sıra en uzun süre mankenlik yapan kişidir. Saral, dizi ve sinemanın yanı sıra tiyatro da yapmıştır.

 • 6

  Gülendam Büküm Ardalı (Özge Sezince)

  40’lı yaşların ortalarında, alımlı, bakımlı Gülendam öyle bildiğiniz ev hanımlarından değil. Kendisine benzettiği kızı Cemre ile Ardalı ailesinin iliğini kemiğini kurutmakla meşgul. Yaptıklarına mazereti hazır, hepsi Cemre için. Aslında böyle mahalle köşelerine sıkışıp kalacak kadın değil Gülendam ama hayata kötü yerden başlamış. Çıkarı için her oyuna, entrikaya hazırdır.

   

  Özge Sezince, 8 Ekim 1986'da dünyaya gelmiştir. Lisede başladığı tasarım ve güzel sanatlar eğitimini, Marmara Üniversitesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimine devam ederken eş zamanlı olarak oyunculuk , sinema ve senaryo çözümleme dersleri almış; bu kapsamda Ayla Algan ve Burak Aksak gibi isimler ile çalışmıştır. Bunların dışında, oyunculuk adına bir çok özel ders almış ve workshoplara katılmıştır.

 • 7

  Şahika (Buse Varol)

  Şahika 25 yaşında, güzel, zeki bir kadındır. Giraylar ailesinin eski aile dostlarının kızıdır. Bulut’a aşıktır ve bunu hiç bir zaman saklamaz. Bulut tarafından karşılık bulmamasından dolayı her türlü kötülüğü yapabilecek, çıkarları için türlü oyunlar kurabilecek bir karakterdir. Şahika popüler kültürü yakından takip eder ve zaman buldukça yurtdışına gider.

   

  Buse Varol, 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Küçük yaştan itibaren oyunculuğa meraklı olan Varol, önemli televizyon yapımlarında ve sinema filmlerinde rol almıştır.

 • 8

  Faysal Ardalı (Turgut Tunçalp)

  Geçici işlerde çalışan, aslında çalışmayı hiç sevmeyen Faysal çocuklarına karşı da mahalle baskısından dolayı zorluklar yaşatır. Gülendam, Faysal’ın 2. eşidir. Aralarındaki en büyük sır Gülendam ile birlik olup karısını öldürmüş olmalarıdır.

 • 9

  Vuslat Akarsu (Goncagül Sunar)

  Tır şoförü olan eşini kaybettikten sonra Yıldız’ın hem annesi hem de babası olmuştur. Elif’e de yıllarca annelik yapmıştır. Elif’in Gülendam’dan görmediği sevgiyi, özveriyi, sırdaşlığı Vuslat yaşatmıştır. Vuslat Gülendam ve Faysal’ın Elif’e karşı tutumlarında her zaman denge unsuru olacaktır. Zaman içersinde Yıldız’ın Alaz’la evlenmesine karşı çıkacak olan Elif’le acaba arası nasıl olacak?

 • 10

  İnan Ardalı (Emir Çubukçu)

  Hiçbir işte tutunamayan babası gibi çalışmayı sevmeyen evin abisi, mahallenin abileri tarafından delikanlılık eğitimine alınmıştır, bu konuda geleceği parlak görünmektedir. Gülendam ile aralarda atışan, bazen ona arka çıkan, mahalle baskısından dolayı Elif’i her zaman kontrol altında tutmaya çalışır.

   

  1988 doğumlu oyuncu Emir Çubukçu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. ‘Karadayı’ dizisindeki Osman karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Çubukçu, kurucularından olduğu D22 Tiyatro’nun oyunlarında oyunculuk ve yönetmenlik yaparak tiyatro severlerin büyük beğenisini topladı. Son olarak ‘Bana Sevmeyi Anlat’ta Burak karakteriyle ekran başındakilerle buluşan oyuncunun, yakın zamanda ilk öykü kitabı ‘Günün O Belirsiz Vaktinde’ yayınlandı. Çubukçu, Show TV’nin yeni dizisi ‘Rüya’da İnan karakterini canlandırıyor.

 • 11

  İpek Giray (Devrim Özkan)

  Bulut’un şımarık kardeşi İpek, entrikacı, çıkarları için kötülük yapmaktan çekinmeyen annesinin tam bir kopyası. Tasarım okuyor, başına buyruk bir karakter, rahat, şımarık küçük kız çocuğu. Elif’in samimiyetine inanmaz, aileye para kopartmak için girdiğine inanmaktadır.

   

  Devrim Özkan 1998 Muğla doğumlu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Oyunculuk Ana Sanat Dalı 1.sınıf öğrencisidir. Özkan'ın ilk oyunculuk deneyimidir.