CANLI YAYIN

Bu Sabah 372. Bölüm

Bu Sabah'ın 372. Bölümünde; hepsini bir bir saydılar, enkazdan çıkan altın ve paraları sahiplerine teslim ettiler. Burası Hatay. Arama kurtarma çalışması yapan madenciler moloz yığınları arasındaki altınları fark etti. Altınlar polis aracılığıyla sahiplerine ulaştırıldı. Diğer görüntülerse Adıyaman'dan. Bir depremzede üşümüş, ısınmak için battaniye almıştı. Paketi açınca gözlerine inanamadı. 

 Uzman Psikolog Yegan Özcan canlı yayına bağlandı. Depremin çocuklara nasıl anlatılması gerektiğini açıkladı. Her çocuğun yaşına göre açıklanması gerektiği ve bilimsel bir dil kullanılması gerektiğini açıkladı. 

Aynı istikamete doğru ilerledi, aynı yolu adımladı. İki fotoğraf arasındaki inanılmaz fark görenleri kahretti. O bile çekerken gözyaşlarını tutamadı. Fotoğraf sanatçısı Alper Şener'in kaydettiği iki görüntü arasında yaklaşık 40 gün var. Hazırladığı video sosyal medyada çok konuşuldu.Sosyal medyada da gündem olan apartman Hatay, Antakya'daydı. Eksik duvarlı apartman onlarca kişiye mezar oldu. Müteahhidin foyası depremde ortaya çıktı. 

Her enkaz inceleniyor, deliller toplanıyor. Ev değil mezar yapanların peşine düşülüyor. Yıkılan binalarla ilgili Malatya'da 26, Ankara ve İstanbul'da 2 kişi gözaltına alındı. Malatya depreminin yeni görüntüleri gösterildi. Dehşete düşüren deprem sırasında yaşanılanlar kameralara yansıdı.

Ebru Akel ve Murat Güloğlu'nun sunumuyla ekrana gelen programda Türkiye’den ve dünyadan haberler, gerçek hayat hikâyeleri, özel gündem başlıkları ve daha fazlası hafta içi her gün sizlerle.

ÖNE ÇIKANLAR