Ali Barkın

Klavye Delikanlıları / Bayram Eliaçık (Ali Barkın)

27 yaşında.
Memleketi Sivas.
Yabancı dili internete yetecek kadar.
Medeni durumu eksinin altında buzlanmış bekarlık.
Sosyallik seviyesi “Asosyellik” mertebesinde.
İç durumu Eziklikten hallice.
Öğrenim durumu bilgisayar programcılığı mezunu.
Askerliği yok.
Mesleği profesyonel “TROL”lük.
Favori cümlesi “Falanlara filanlara gelmeyelim” dir.
Bayram daha ilk doğduğu andan itibaren anne ve baba baskısı ile büyümüş genç bir kardeşimizdir. 

“Koşma oğlum terlersin, terlersen hasta olursun, hasta olursun doktor masrafı çıkar”, “Oğlum biz sana güveniyoruz, arkadaş çevrene güvenmiyoruz” diye diye çocuğu farkında olmadan asosyal bir vaziyete getirmişler. Ezik olmuş. “Bu çocuk tam olmamış” denilebilecek modellerden.

İnsan içinde nasıl davranacağını bilemeyen, kalabalığa gelemeyen, insanların yüzüne konuşamayıp, bilgisayardan söven bir klavye delikanlısı olmuştur. Hatta bir “TROL” olarak bu işten para kazanıp Amerika’ya kaçmak için yeterli parayı biriktiriyordur.

Daha bir kızın elini tutmamış, bastırılmamış cinselliği bir yanardağ kıvamında olan Bayram’ın en yakın arkadaşı çocukluktan beri Kerem’dir.

Hayatındaki gizliden gizliye en büyük düşmanı ise amcasının oğlu Kuzen Volki’dir. Kuzen Volki, Bayram’ın yapmak isteyip yapamadığı her şeydir. Kuzen Volki çarpan elaman ise Bayram yutan elemandır. Küçüklükten beri aile içinde her zaman ikisini kıyaslamışlar. Bayram her zaman hükmen mağlup olmuştur. Kuzen Volki, Bayram için verilmeyen buz gibi penaltısı, yan hakemin kaldırdığı yanlış ofsayt bayrağıdır.

Bayram’ın bilgisayar başındaki macerası süredursun, bir de babasının onu adam olsun diye verdiği oto tamircideki çıraklık görevi devam ediyordur. Bir an önce Amerika için gerekli parayı toplaması ve topuklaması lazım. Artık katlanamıyor ve zaman hızla ilerliyordur.

Hikayemizin gidişatı Bayram’ın hayatına önce Kuzen Volki, sonra ilk aşkı olacak Seyran ile iki okkalı tokat patlatacak ve Bayram’ın hikayesini kendi hayal ettiğinden çok başka bir noktaya götürerek adam olmasını sağlayacaktır...

Ali Barkın kimdir? Kaç yaşında?

Ali Barkın 3 Ocak 1985 yılında Ankara'da dünyaya geldi. 2008 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği ve 2010'da Vancouver Film School, Sinema ve Televizyon oyunculuğundan mezun oldu. 

Ali Barkın'ın Oynadığı Diziler

Yeşil Deniz / 2016
Tanıklar "Adnan Kahveci" / 2014
Eski Hikaye / 2013
Hayat Devam Ediyor / 2012
Deniz Yıldızı / 2012

 

Ali Barkın