“Olacak olan zaten oluyor, kaçamıyorsun!”

Nöbet’in 5. Bölümünde; Barış Kalender, Yiğit Alkan ile bir abi gibi konuşmak istediğini söylüyor. Ona erken yaşta baba olmadığını, askerlik yaparken eşinin hep bir beklentisi olduğunu, gencecik bir kadının hayallerini mahvettiğini içinden geçirdiğinden bahsediyor. Eskiden böyle düşünmesine ragmen şimdi ise bunların boşa olduğunu belirtiyor. Yiğit’e dağda olanları dağda evde olanları evde bırakması gerektiğini anlatıyor.

Yapımını Pana Film’in yapımcılığını Necati Şaşmaz’ın üstlendiği, yönetmen koltuğuna Gökhan Erkut’un oturduğu Nöbet dizisinin afişi görücüye çıktı. Dev prodüksiyonu, güçlü oyuncu kadrosu, etkileyici hikayesi ve adından söz ettiren tanıtımlarıyla izleyicileriyle buluşmaya gün sayan dizinin başrollerini Yurdaer Okur, Saygın Soysal, İpek Karapınar, Deniz Bolışık, Kürşat Alnıaçık gibi önemli isimler paylaşıyor.

Her Türk evladı asker doğar. Bazıları hem asker, hem kahraman… Bu milletin, bu ülkenin bekası için gece gündüz çalışırlar. Yeri gelir ölüme bile kafa tutarlar. Biz onlara “Kahraman” deriz. Onlar bize haykırarak cevap verir: Vatan sağ olsun!