Yeni Gelin'in 57. Bölümünde neler olacak?

Güncelleme: 08 Ekim 2018 Pazartesi, 15:13:16

Möhteber, belediye başkanı olup Bozok’lardan intikamını almaktan başka hiçbir şey düşünmemektedir.

Möhteber; Asiye ve Ayşe’nin de gazına gelip otuz yıllık evliliğini ve konağı arkasında bırakıp baba evine dönmüştür. Artık düşündüğü tek bir şey vardır, belediye başkanı olup Bozok’lardan intikamını almak… Başka hiçbir şey düşünmemektedir. Asiye ve Ayşe de onu sırtından hançerlemiş, oğlu ve gelini de baba evinde kalmayı seçmiştir. Möhteber’in artık yalnızdır. Sadece Baran ve Şirin vardır. Möhteber’in ani dönüşü, yeni evli çiftimize de sürpriz olmuştur. Baran, Şirin’in temzilik hastalığıyla uğraşırken bir de Möhteber eklenmiştir. Zavallı Baran, ne aşkını doya doya yaşayabilmiştir, ne de evlilikten bir şey anlamıştır. Derdi birken, iki olmuştur. Möhteber’in konağı terk edişi, safların yeniden belirlenmesine sebep olur. Kamilla da Möhteber’in tarafındadır, o da Möhteber’in yanına gidecektir. Kamil’in tarafını seçmesi gerekmektedir. Ya karısını, ya da biricik dünürünü seçecektir. Dünyanın en zor seçimiyle karşı karşıyadır.

Möhteber- Kalender çekişmesinden dolayı konaktaki taşlar zaten yerinden oynamışken bir misafirin gelişiyle tüm dengeler hepten alt üst olur. Konağa yeni “bir güzel” daha gelmiştir. Eve yeni gelen yardımcılardan sonra bir de bu misafirin varlığı özellikle Nazgül’ü çileden çıkarır. Konak, güzel kadın istilasına uğramıştır ve gelinler savunmasızdır. Kocalarını bir an önce bu istiladan kurtarmaları gerekmektedir. Ama tabi ki iyi yürekli Bella, bunun farkında değildir. Yeni gelen misafir, kocasını iyileştirecektir. Nazgül ve Afet, Bella’nın gözünü açmaya çalışsa da başarılı olamazlar. Nazgül, iyice şirazeden çıkmıştır. Evin yardımcılarına hayatı zindan eder. Kağan buna engel olmaya çalışsa da başaramaz. Nazgül’ün gözü dönmüştür bir kere.

Konakta yine yer yerinden oynamaktadır. Möhteber’in tarafını seçip gidenler, bu gidişle dağılan aile fertleri özellikle Kalender evdeki nüfus artışıyla dengesini hepten yitiren gelinler derken herkesin gözünden kaçırdığı bir şey olur. Tüm bunlar yaşanırken konakta gerçekten acı çeken birinin varlığını tamamen unutmuşlardır. Ve acı bir olayla herkes neyi unuttuğuyla yüzleşmek zorunda kalır.