Feride Hilal Akın

Yeni Gelin/Şirin Bozok/Feride Hilal Akın

“Ferhat’ın, fettan Şirin’i; Hazar’ın başının püsküllü bela kardeşi...”

Asiye ve Kalender’in biricik kızları, Hazar’ın kız kardeşidir. Enerjik, delidolu, eğlenceli biridir. Bir Bozok olarak dünyaya geldiğini unutup bir çobana aşık olmuştur. Ama o, bir Bozok olsa da bu dünyaya aşkı yaşamaya gelmiştir. Ve istediğini elde etmeden şurdan şuraya gitmeyecektir.

 

Feride Hilal Akın Kimdir?

Feride Hilal Akın tam bir Balık burcudur. Küçük yaşlardan itibaren müzik hayatının merkezi olmuştur. Uzun yıllardan itibaren Ankara'da yaşayan Feride Hilal Akın liseyi burada bitirmiştir. İlk sahne deneyimini 17 yaşında başlamıştır. Alternatif, enstrümantal, etnik, elektronik ve film müzikleri ilgilendiği ve keyif aldığı türlerdir. Sosyal Medya üzerinden yayınladığı müzik videoları ile dikkat çeken Feride Hilal Akın, Türk Pop Müziğinin sevilen şarkıcıları tarafından söylenmiş şarkıları yeniden yorumlayıp bu videoları sosyal medya üzerinden paylaşınca dikkat çekmeyi başarmış ve takipçi sayısını hızla arttırmıştır.

Adele, Rihanna, Amy Winehouse, Şebnem Ferah, Sezen Aksu ve Sıla hem şarkı yazarı hem solist olarak çok sevdiği ve keyif aldığı isimler arasındadır. Oyuncu olarak özellikle Serenay Sarıkaya’yı çok beğendiğini dile getirmiştir.

İlk oyunculuk deneyimi Yeni Gelin dizisinde Şirin karakteriyle adım atmıştır. Diziye dahil oluşu ise, Yeni Gelin dizisinin jenerik müziğini söylemek için stüdyodayken dizinin hem yönetmeni hem de yazarı Ersoy Güler’le tanışması diziye dahil olmasını sağlamıştır. Partneri Onur Baytan'la diziden öncede çok yakın iki arkadaşlardır.

 

Feride Hilal Akın