Mehmet Yılmaz Ak

Mazhar Aslan (Mehmet Yılmaz Ak)

Cihangir’den önce İstanbul’un kralı olarak görülen Aslan Yakup namlı kabadayının oğludur. Babası öldürüldüğünde henüz çok küçüktür. Babasının koltuğuna Cihangir’in oturmasını ve ablasının Cihangir’le evlenmesini engelleyememiştir. Cihangir’e karşı öfke dolu olsa da zamanla bu duygusunu kontrol altına almayı başarır. Yıllar süren uzun uğraşları sonunda yepyeni bir kariyer yaratır kendine. İstanbul’un kirli işlerini yönetenleri yönetmek. Cihangir gibilerin bile bağlı olduğu bir yer vardır ve Mazhar onların bir numaralı elçisi olmayı başarmıştır. Dokunulmazdır!

İnsanların korkularının üstüne giden tehlikeli bir adamdır. Biri onun dostu ya da düşmanı olduğunu mezara girmeden anlayamaz. Çarpıtılmış gerçekleri yalanların arasına ustaca gizler, insanları yalanlarına inandırmak için gerçekleri kullanır. Gerçek Yalanlar diye tanımlar yaptığı şeyi. Kibirli biri olsa da düşmanını asla küçümsemez. Mezarlıkların kendini beğenmişlerle dolu olduğunu bilir yaptığı işte. İnsanların zayıf anlarını yakalamak için doğru zamanı bekler, sabırlıdır. Güçlü sezgilere sahip zeki ve hırslı biridir. İşinde başarılı olmak için sınırları zorlar.

Ama kariyerinin en zorlu işine başladığının henüz farkında değildir, Ramo’yu yola getireceğinden emindir çünkü…

Mehmet Yılmaz Ak Kimdir, Kaç Yaşında?

1986 yılında Diyarbakır’da doğan Mehmet Yılmaz Ak, Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ nden mezun olmuştur. Bir çok özel tiyatroda da oynayan oyuncu, 2008 yılında 5. Basamak adlı oyunu yazmış ve Mitos Boyut yayınlarından misyon ödülü almıştır. Ben de Özledim dizisi ile televizyon dünyasına adım atan Mehmet Yılmaz Ak’ ın diğer dizi projeleri: İçerde, Çukur, Dudullu Postası, Hakan: Muhafız, Halka, Kurşun ve Ya İstiklal Ya Ölüm’dür. Mehmet Yılmaz Ak, sinemada ise Kırık Kalpler Bankası, Nekro, Anons, Buğday, Peri Ağzı Olmayan Kız gibi projelerde yer almıştır. Oyuncu şuanda Ramo dizisinde Mazhar karakterine hayat vermektedir.

Mehmet Yılmaz Ak