Çukur'da neler oluyor?

Çukur'un nefes kesen final sahnelerinde neler yaşandı?

Çukur'da neler oluyor?
35 | 39

Cumali intikamını almak için harekete geçmiş. Bir zamanlar İdris Koçovalı ve adamları Emmi ile Paşa'ya ait olan kahveyi ele geçirip Karakuzu adamlarını öldürmüştü. Bu savaşın başlamasının ilk adımıydı. 

Bunu gören Çeto ve Mahsun öfkeden gözleri dönmüştü. Çukur'un tüm erkeklerini bir meydana toplayıp artık düzenin onların elinde olduğunu ve Yamaç'la Cumali teslim edilmezse her gün Çukur'dan birinin alınacağını ve haftasında infaz edileceğini söylemişti.

Şimdi Çukur'u bir başka büyük sınav bekliyordu.

Celasun hayattaydı kendi çetesini kurmuş ve Meke ile çatışıyordu. Evde ise daha büyük bir problem onu bekliyordu.

Kardeşlerini kendilerine kurulan pusuda yitirmişti ve annesi bu olaydan sonra akli dengesini kaybetmişti. Akşın'da yüzünde kalıcı bir yara almıştı. Ve o da bir başına kalmıştı. Celasun sevdiği kızın ve annesinin gün be gün daha da kötü olmasına akli dengelerini kaybetmelerine dayanamıyordu. Çaresizce hayatta kalmaya çalışıyordu.

Kaçırılan bebeğin infaz emrini Çeto verse de Mahsun yerine getiremedi. Bebeğin hayatını bağışlayarak onu annesine verdi. 

Bir yandan da Sena'yı bulmak istiyordu. Ama Sena'yı bulmaya çalışan biri daha vardı o da Cumali koçovalı, Sena'yı bularak Yamaç'a getirdi. Yamaç'la yüzleşen Sena güvende kalması için Emmi'nin yanına teslim edildi. Yamaç, Efeyle köşeye sıkışmıştı. Silahındaki kurşun bitmiş ne yapacağını bilemiyordu. Efe kendini Yamaç için feda etti. Ve Efe'nin bu fedası Yamaç'ın göğsüne çukur dövmesini kazıtmasına neden oldu. Yamaç'ın artık Efe'ye büyük bir borcu vardı! 

O da Çukur'a huzuru ve barışı geri getirmek!

Çukur'da neler oluyor?
36 | 39

Cumali'nin pes etmeye niyeti yoktu. İntikamını alacaktı.

Çukur'a adımını attığı an Meke ve çetesi Cumali'nin peşine takıldı. Uzun süren kovalamacanın ardından Meke ve Cumali karşı karşıya gelmişti. Meke'nin Çukur dövmesini gören Cumali, onun Muhittin'in oğlu olduğunu öğrenmesi ile zıvanadan çıktı, sinirlerine hakim olamadı. Çukur'un adamı kendisini kovalıyordu. Meke'nin tüm bunlara cevabı; "Çukur için!" oldu. Aslında Çukur'un huzur içerisinde kalmasını istiyordu.

Yamaç ile Cumali arasında da sert rüzgarlar esiyordu. Yamaç'ın Cumali'den intikam almayı, insanları öldürmeye bir son vermesini istemesi ikili arasında çatışmaya sebep oldu.
Ta ki Cumali'nin Yamaç'ın dövmesini görmesine kadar.

Yamaç, Çukur'u almaya karar vermişti. Ve Cumali artık buna inanıyordu.

Aliço'nun da desteğiyle Cumali, Çukur'a girdi. Karakuzuların adamlarından kaçarken Yıldız’la karşı karşıya geldi. Yıldız, Cumali'nin yakalanmasını engelleyerek hayatını kurtardı.

Yamaç, Karakuzular’a bir plan hazırlamıştı. Yerlere mayın döşemişlerdi. Mahsun ve adamlarını mayınlara bastığı anda Yamaç, Karakuzulardan Çukur’da aldıkları kişileri serbest bırakmalarını istedi. Öncelikli amacı Çukur'a kaybettiği huzuru geri vermekti. Ve rehin alınan Çukur'un insanları Yamaç'ın planı sayesinde serbest kaldılar.

İdris Koçovalı ve Sultan yaşıyordu. İdris, pazara gidiyor, Sultan’a bakıyordu. Sena da onları yalnız bırakmamıştı. Sena’nın Yamaç’tan bir isteği vardı. O da Salih’i bulmasıydı. Çünkü onun da Karakuzular ile bir hesabı oluğunu biliyordu. 

Saadet hamileliğin son zamanlarını yaşıyordu. Karnındaki bebeğine Salih’in onları bulacağını söylemişti. Vartolu, Halil ile konuşmalarında bir detayı fark etti. Ona her gün yiyecek bir şeyler bırakan kişinin İdris Koçovalı olduğunu anladı. Vartolu vicdanıyla hesaplaştığı bir anla baş başa kaldı. Çünkü Halil’in ailesinin ölümüne sebep olmuştu. Kahraman’ın öldürüldüğü sırada Halil’in ailesi de oradaydı. 

Artık vakit gelmişti. Yamaç, Aliço’dan Vartolu’yu bulmasını istedi. Cumali, Yamaç ve Vartolu birleşmiş, Çukur için harekete geçmişti.

Koçovalılar, Çukur'u geri almak için savaşacaktı!

Çukur'da neler oluyor?
37 | 39

Koçovalı kardeşler artık birleşmişti her ne kadar Cumali, Vartolu'yu yanlarında istemiyor olsa da Yamaç'ın kararı baskın gelmişti. 

 

Karakuzular'ın uyuşturucu ticaretinin önünü kesmek için Yamaç, Vartolu'dan yardım istedi. Vartolu isimlerin yazılı olduğu defterin kendisinde olmadığını söyleyerek Medet'i bulmaları gerektiğini dile getirdi. Yamaç ve Vartolu, Karakuzuların adamlarından saklanarak Çukur'a gittiler. Medet'i çalıştığı yerde bulamayınca çılgına dönen Vartolu mekanı dağıttı. Daha sonra yanına gelen bir çalışandan Medet'in Celasun'un yanında olduğunu öğrendi. Yamaç, Celasun ve diğer Çukur'un adamlarını bir yerde topladı ve onlara "2 şey yaptım 1'i Çukur'u terk etmekti diğeri de Çukur'a geri dönmek" diyerek artık Çukur'da olduğunu ve Çukur'u almak için savaşacağını, onların yanında olup olmadığını sordu. Celasun bu duruma karşı Koçovalılar'ın Çukur'da olmadıkları süre boyunca kendilerini korumayı öğrendiklerini tekrar ortalığın karışmasını ve canların yanmasını istemediğini bu yüzden Yamaç'ın yanında yer almadığını söyledi. Ve diğer adamlar da Celasun gibi düşündü. Yamaç, Çukur'u alma konusunda yalnızdı, çukur'un çocukları artık onlarla değildi!

Bu sırada Cumali, Vartolu ile bir adamın peşine düşmüştü. Vartolu adamın kim olduğunu merak ediyordu. Cumali 10 sene önce herkesi öldürdüğünü yalnızca bu adamın geride kaldığını ve onun yüzünden hapis yattığını söyledi. Vartolu'nun sürekli konuşması Cumali'nin sinirlerini bozduğundan adamı tek başına yakalayacağını söyledi ve Vartolu yolunu değiştirdi. Cumali adamı tam elinden kaçırdığını sandığı anda Vartolu adamı yakalayarak Cumali'yi şaşırttı. Ancak ikili adamı tekrar ellerinden kaçırdılar. 

Bu sırada Yamaç, Medet'i bulmuş ona Vartolu'nun aslında neden onu terk ettiğini anlatmış ve istedikleri gerekli bilgileri almıştı. Koçovalı kardeşler Karakuzuların ellerinden bu işi almak için harekete geçti. Ve başardılar! Paraları alıp işi sabote ettiler.

 

Ardından beklenmedik bir şey oldu! Cumali ile Vartolu pusuya düştü. Ellerinden kaçırdıkları avcılar onları köşeye sıkıştırmıştı, mermileri bitmiş ve ölmek üzerelerken Medet yardımlarına yetişti. Medet, Vartolu ve Cumali'nin hayatını kurtardı. Medet abisine, Vartolu ise kardeşine kavuşmuş oldu, Ve muhteşem ikili yine biraradaydı!

O sırada nasıl tufaya geldiklerini düşünürken Yamaç, herkesi topladı para çantasını açtıklarında içinde kağıt olduğunu, uyuşturucu sandıkları varillerinde aslında öyle olmadığını anladılar. Mahsun, Koçovalılar'ı oyuna getirmişti. 

Karakuzular, Koçovalı kardeşleri yenmişti!

Çukur'da neler oluyor?
38 | 39

Karakuzular'ın oyununa gelen Yamaç pek mutlu değildi. Ve kendilerini bekleyen daha büyük tehlikenin de farkında değillerdi. Diğer yanda Çeto ve Mahsun'un karşısına dikilen Reşit hem adamlarının hem de giden parasının hesabını sordu.

Parasını geri iade etmezlerse onlar için iyi olmayacağını söyleyerek, onun için birini öldürürlerse ancak bağışlayabileceğini söyledi. 

Bu durum ne Çeto'yu ne de Mahsun'u hiç ilgilendirmedi. Tehditlerini önemsemediler.
Bu sırada hastalığı giderek şiddetlenen Akşın evi yaktı, Celasun annesi ve sevdiği kadınla nereye gideceğini ne yapacağını bilemedi. Onlara evini Ayşe açtı. Yeni bir ev bulana kadar kendileri ile kalabileceklerini söyledi. 

Ve Aliço daha fazla dayanamadı İdris Babası ile görüştü. Hem Sultan annesini hem de İdris babasını çok özlemişti.

Çeto, Celasun'u yanına çağırdı ve ondan kendisi için Yamaç'la Cumali'yi öldürmesini istedi. Celasun bu istek karşısında ne yapacağını bilemese de Karakuzulara oynadığı oyunu devam ettirdi.
Reşit, Karakuzular'ı tehdit ettiği gibi Koçovalılar'ı da tehdit etti. Kendisi için birini öldürmeleri karşısında kendilerinden çalınan paranın ve öldürülen adamlarının hesabını sormayacaktı.

Cumali, Reşit'in konuşması karşısında sinirlendi. Her ne kadar Vartolu araya girip yumuşatmaya çalışsa da Cumali'nin tersi pisti.

Ve Reşit kendisine kulak asmayan Cumali ile Çeto'yu kaçırdı. 
Kardeşlerini kurtarmak isteyen bir yanda Yamaç'la Vartolu diğer yanda Mahsun, Reşit'in kapısına dayandı. Ve yine aynı şeyi duydular. Onun için birini öldürmeleri gerektiğini. Karşılığında da kardeşlerini alabileceklerini.

Reşit'in isteğini kim yerine getirebilecek?
Yamaç'la Vartolu mu? yoksa Mahsun mu?

Çukur'da neler oluyor?
39 | 39

Mahsun; Çeto'yu, Yamaç ve Vartolu ise Cumali'yi kurtarmak için harekete geçti. Karakuzular ve Koçovalılar kardeşlerini Reşit Feyzullah'ın elinden geri almak için plan kurdu. 

Yamaç ve Vartolu, Seyfettin Kadı'yı öldürmek için doğru anı bekledi. Oğlunun sünnet düğünün de içeri giren ikili Seyfettin Kadı'yı öldürmek için doğru anı bekledi. Yatağında öldürürecekleri sırada Yamaç'ın son anda oğlunun da Seyfettin Kadı'yla birlikte uyuduğunu fark etmesiyle plan iptal edildi.

Mahsun, Ersoy'un fikriyle Seyfettin Kadı ve Reşit Feyzullah'ı birbirine düşürecek bir plan hazırladı. Seyfettin Kadı'nın oğlunu kaçırmaya karar veren Mahsun suçu Reşit Feyzullah'ın üzerine atıp Çeto'yu kurtaracaktı. Seyfettin Kadı'nın oğlunu kaçıran Mahsun'un planı istediği gibi gitti.

Cumali ve Çeto birbirlerini tanımadan kaçma planlarını yapmaya koyuldu. Adamları etkisiz hale getirdikleri zaman karşılaşan ikili büyük bir şok yaşadı. İki düşman karşı karşıyaydı. Çeto ve Cumali bütün güçleriyle birbirlerine saldırdı.  Çeto'nun hayatı Cumali'nin ellerindeydi.

Seyfettin Kadı'nın kulübesine giren Yamaç gizli bir geçit buldu. Geçitin sonunda Vartolu ve Medet'i gördü. Seyfettin Kadı ikisini yakalamış, Yamaç'tan oğlunu getirmezde Vartolu ve Medet'i öldüreceğini söyledi.

Yamaç, Vartolu ve Medet'i kurtarabilecek mi?

 

Yeni fragmanlar, son bölümler ve en etkileyici sahnelerden anında haberdar olmak ister misin?