‘Seyircinin yüzüne tebessüm konduracağız’

‘Seyircinin yüzüne tebessüm konduracağız’

Güncelleme : 04 Mart 2017 Cumartesi, 10:27:58

SHOW TV’de izleyiciyle buluşacak olan ‘Yeni Gelin’ dizisinde konağın delisi Müsellim Bozok’u Burçin Bildik: ' İzleyiciyi sıkı bir komedi bekliyor'

11 Mart Cumartesi akşamı SHOW TV’de izleyiciyle buluşacak olan ‘Yeni Gelin’ dizisinde konağın delisi Müsellim Bozok’u canlandıran Burçin Bildik, “Dizide Hazar ile Bella arasında yaşanacak olan aşkın yanı sıra Anadolu insanının günlük yaşantısına ışık tutarak seyircinin yüzüne tebessüm konduracağız” diyor

 

Canlandıracağınız Müsellim Bozok karakteri köyün delisi mi?

Evet, öyle denebilir. Kalender Bozok’un kardeşi, Hazar’ın amcası ve müzmin bekârdır kendisi. Kimisi âlimin hası dese de, çoğu âlemin delisi der ona. Konağın içinde, neredeyse bir laboratuvara dönüştürdüğü Müsellimhane’de yaşar. Her ne kadar başını ilimden irfandan kaldırmadan, kendi dünyasında yaşamaya çalışsa da her seferinde olayların göbeğinde bulan bir karakter kendisi. Bu karakterin aslında delilikle dâhilik arasındaki o çizginin cetveli olduğunu söyleyebiliriz.

‘NİTELİKLİ VE SIKI BİR KOMEDİ’ 

Yeni Gelin dizisinin en renkli simalarından birisi sizsiniz öyleyse...

Kesinlikle! Aslında deliliği kendisine perde olarak kullanan zeki bir adam. Normal insanlar olarak hepimizin kıskanacağı renkli bir karakter. Müsellim delidir, ne yapsa yeridir. Örnek verecek olursam konakta kendisine ait bir atölyesi var. Orada çeşitli icatlar yapı- yor. Hatta konaktaki insanları etkileyecek kazalar bile yapacak. Müsellim’in duygusal yönü de oldukça kuvvetli. İlerleyen dönemde gelinimiz Bella’nın en yakın arkadaşı olarak şaşırtacak.

Seyircileri ne tür hikâyeler bekliyor peki?

Nitelikli ve sıkı bir komedi bekliyor. Bugüne kadar eşine rastlanmamış bir yöresel dizi olduğunu söyleyebilirim. Yönetmenimiz Ersoy Güler’in katkı- larıyla, Hazar ve Bella arasında yaşanana aşkın yanı sıra gelin-kaynana çekişmesine de ışık tutacağız, Adana yöresinin güzelliklerini de göstereceğiz. Genel anlamda eğlence dozu oldukça yüksek diyebilirim.

'İÇİMİZDEN ÇIKMIŞ BİR HİKâYE'

Yöre halkının size karşı tavırları nasıl?

Beklediğimden daha sıcak buldum. Yöre insanı kısa sürede bizi sarıp sarmaladı. Bu misafirperlik ister istemez ekranlara da yansıyacaktır. Anadolu insanının saflığını, naifliğini ve samimiyetini en iyi şekilde anlatacağız. Burada yaşadığımız absürd olayları da diziye adapte edeceğiz.

Çok iddialısınız...

İşimize güveniyorum. Toplum olarak yabancı gelin veya yabancı damat hikâyelerini izlemeye bayılıyoruz zaten. Bu dizi içimizden çıkmış bir hikâye! Hazar ile Bella arasında yaşanacak olan aşkın yanı sıra Anadolu insanının günlük yaşantısına ışık tutarak seyircilerin yüzüne tebessüm konduracağız.

 

SIRADAKİ HABER