Kabak Beğendili Tavuk Sote

 

Tavuk sote için sıvı yağ eklediğimiz tavaya sırasıyla küp küp doğranmış soğanlar, kırmızı biberler, yeşil biberler, mantarlar, domatesler eklenip kavrulur. Tavuklar ve kereviz yaprakları eklenip suyunu çekene kadar pişirilir. 
Ardında salça ve tuzu katıp kapağı kapalı olarak yaklaşık 10 dakika kadar pişirelim.
Beğendiyi hazırlamak için kabakları rendeleyin, suyunu süzün. Sıvıyağ eklediğimiz tavaya kabakları ekleyip suyunu çekene kadar soteleyerek pişirin. Krema, rendelenmiş kaşar peyniri ve tuz ekleyip kaşar peynirler eriyene kadar pişirin. 
İsterseniz büyük servis tabağına yada tabaklara beğendiyi yayın, üstüne tavuk soteyi yerleştirin. Sıcak olarak servis yapın. Afiyet olsun.

 

Yemek kokusunun eksik olmayacağı Nursel Ergin’in yeni evinde dekorasyondan güzellik sırlarına, ev ve bahçe bakımından uzman konuklara kadar eve ve kadınlara dair her şey ele alınacak. Ev dışındaki hayatı sunucunun gözünden ve tecrübesinden de paylaşacak olan “Nursel’in Evi”, günlük yaşam içeriğiyle de yeni sezonda farklı sürprizlerle ekranlarda olacak. Nursel Ergin, Türkiye’nin birçok yerinden özel lezzetleri ve tatları ekranları başındaki seyircilerle paylaşmaya devam edecek.