Sevgi Ketesi

Pelin Karahan'la Nefis Tarifler'in 52. Bölümünde; Pelin Karahan, Sibel Çiçek ile Sevgi Ketesi tarifini gösterdi.

Malzemeler;

1 su bardağı süt

1 su bardağı su

yarım su bardağı ayçiçek yağı

1  tatlı kaşığı şeker 

2 tatlı kaşığı tuz

1 paket instant maya

2 adet yumurta akı 

2 yemek kaşığı mısır nişastası

aldığı kadar un 

Bezeleri Yağlamak İçin;

1 paket bitkisel margarin 

yarım su bardağı ayçiçek yağı

Bezeleri Açmak İçin;

1 su bardağı un 

1,5 su bardağı mısır nişastası

Üzeri İçin; 

1 adet yumurta sarısı

1 yemek kaşığı ayçiçek yağı

Show TV ekranlarında, bir yıldız mutfağa giriyor... Artık "akşama ne pişireceğim" diye düşünmeyin! Başarılı oyunculuğuyla, güzelliğiyle, güler yüzüyle, anneliğiyle milyonların sevdiği  Pelin Karahan,  televizyon ekranlarında ilk kez mutfaktaki meziyetlerini konuşturuyor.
Sevilen oyuncu Pelin Karahan, hafta içi her gün tadı damakta kalan  lezziz tarifler için birbirinden renkli konuklarını mutfağında ağırlıyor. Her gün elinin lezzetini yöresel yemeklerle buluşturan, mutfakta şahane tatlar ortaya çıkaran hanımlarla birlikte, şehir şehir Anadolu Mutfağı evlerinize geliyor.
“O yemeği hazırlarken neden ben aynı tadı, kıvamı tutturamıyorum” diyenler... Pelin Karahan'la Nefis Tarifler tam size göre... Her yemeğin tadına tat katan önemli ipuçları ve lezzet tüyoları da Pelin Karahan'la Nefis Tarifler'de ekrana geliyor. 
Pelin Karahan, kimi zaman da birbirinden ünlü isimlerle bir yandan nefis yemekler hazırlanırken bir yandan da tadına doyulmaz sohbetler ediyor. 
İçinizi ısıtacak çorbalar, tadı damakta kalacak ana yemekler, masanızı donatacak  yöresel tatlar, bin bir çeşit tatlılar, çay saatinizde keyfinize keyif katacak pastalar, kurabiyeler, daha neler neler...