Aşure

 Pelin Karahan Nursevin Sönmez ile birlikte Aşure tarifi'ni gösteriyor.

Aşure Malzemeler;

500 gr aşurelik buğday
500 gr haşlanmış nohut
500 gr haşlanmış kuru fasulye
200 gr. Soyulmuş badem içi 
200 gr.kuru sarı kayısı
100 gr.kuru üzüm
200 gr. Ceviz içi
100 gr. Soyulmuş fıstık 
200 gr. Kuru incir 1 su bardağı süt
1 minik doğranmış elma
1 minik doğranmış portakal kabuğu
1 çimdik tuz
1 ,5 kğ toz şeker
2 çubuk tarçın
5/6 karanfil
İsteğe bağlı 1 tatlı kaşığı gül suyu

Süsleme için;

Yeşil fıstık
susam
nar taneleri
Hindistan cevizi
kuş üzüm

Show TV ekranlarında, bir yıldız mutfağa giriyor... Artık "akşama ne pişireceğim" diye düşünmeyin! Başarılı oyunculuğuyla, güzelliğiyle, güler yüzüyle, anneliğiyle milyonların sevdiği  Pelin Karahan,  televizyon ekranlarında ilk kez mutfaktaki meziyetlerini konuşturuyor.
Sevilen oyuncu Pelin Karahan, hafta içi her gün tadı damakta kalan  lezziz tarifler için birbirinden renkli konuklarını mutfağında ağırlıyor. Her gün elinin lezzetini yöresel yemeklerle buluşturan, mutfakta şahane tatlar ortaya çıkaran hanımlarla birlikte, şehir şehir Anadolu Mutfağı evlerinize geliyor.
“O yemeği hazırlarken neden ben aynı tadı, kıvamı tutturamıyorum” diyenler... Pelin Karahan'la Nefis Tarifler tam size göre... Her yemeğin tadına tat katan önemli ipuçları ve lezzet tüyoları da Pelin Karahan'la Nefis Tarifler'de ekrana geliyor. 
Pelin Karahan, kimi zaman da birbirinden ünlü isimlerle bir yandan nefis yemekler hazırlanırken bir yandan da tadına doyulmaz sohbetler ediyor. 
İçinizi ısıtacak çorbalar, tadı damakta kalacak ana yemekler, masanızı donatacak  yöresel tatlar, bin bir çeşit tatlılar, çay saatinizde keyfinize keyif katacak pastalar, kurabiyeler, daha neler neler...