44 saniyede Yassı Kadayıf

Pelin Karahan'la Nefis Tariflerin 7. bölümünde ; Pelin Karahan Özden Aslan ile yassı kadayıf tarifinin yapımını gösterdi.

Yassı Kadayıf Tarifi ;

1 kg yassı kadayıf
Kızartmak için,
Yarım kg sıvıyağ
İç harç için;
1 su bardağı ceviz
Şerbeti için,
3 su bardağı şeker
2 su bardağı su 
Üzerine süslemek için,
Arzuya göre pudra şekeri
Arzuya göre antep fıstığı

Hazırlanışı:

Sıvı yağ kızartma tenceresine alınır. Yassı kadayıfların içine ceviz koyularak kapatılır. Yumurtalar çırpılır. Su ve şeker ile şerbeti yapılır. Kadayıflar yumurtaya bulanır. Kızgın yağda kızartılır. Kızaran kadayıflar şerbete alınır. Şerbeti çekene kadar beklenir. Üzerine fıstık serpilip servis edilir. 

 

Show TV ekranlarında, bir yıldız mutfağa giriyor... Artık "akşama ne pişireceğim" diye düşünmeyin! Başarılı oyunculuğuyla, güzelliğiyle, güler yüzüyle, anneliğiyle milyonların sevdiği  Pelin Karahan,  televizyon ekranlarında ilk kez mutfaktaki meziyetlerini konuşturuyor.
Sevilen oyuncu Pelin Karahan, hafta içi her gün tadı damakta kalan  lezziz tarifler için birbirinden renkli konuklarını mutfağında ağırlıyor. Her gün elinin lezzetini yöresel yemeklerle buluşturan, mutfakta şahane tatlar ortaya çıkaran hanımlarla birlikte, şehir şehir Anadolu Mutfağı evlerinize geliyor.
“O yemeği hazırlarken neden ben aynı tadı, kıvamı tutturamıyorum” diyenler... Pelin Karahan'la Nefis Tarifler tam size göre... Her yemeğin tadına tat katan önemli ipuçları ve lezzet tüyoları da Pelin Karahan'la Nefis Tarifler'de ekrana geliyor. 
Pelin Karahan, kimi zaman da birbirinden ünlü isimlerle bir yandan nefis yemekler hazırlanırken bir yandan da tadına doyulmaz sohbetler ediyor. 
İçinizi ısıtacak çorbalar, tadı damakta kalacak ana yemekler, masanızı donatacak  yöresel tatlar, bin bir çeşit tatlılar, çay saatinizde keyfinize keyif katacak pastalar, kurabiyeler, daha neler neler...