1 Dakikada Ev yapımı Künefe

Pelin Karahan'la Nefis Tarifler'in 6. Bölümünde; Pelin Karahan, Züleyha Dere ile Ev Yapımı Künefe tarifinin yapımını gösteriyor.

 

Malzemeler
500 gr taze kadayıf
250gr tereyağı
300 gr tuzsuz dil peyniri
1 su bardağı toz Antep fıstığı
Pişirmek İçin;
1 yemek kaşığı tereyağı
Şerbeti İçin,
3 su bardağı toz şeker
2,5 su bardağı su
1 tatlı kaşığı limon suyu
Hazırlanışı: Şeker ve su ile şerbet yapılır. Birkaç damla limon sıkılır. Tereyağı eritilir. Kadafıylar el yardımı ile ayrılır. Tereyağı tavaya sürülür. Künefe peyniri kesilir. Yağlanan tavaya künefe peyniri ve tekrar künefe koyulur. Künefenin üzerine ağırlık konulur. Bastırılarak önlü arkalı pişirilir. Şerbet dökülür. Fıstık ile süslenerek servis edilir.

 

Show TV ekranlarında, bir yıldız mutfağa giriyor... Artık "akşama ne pişireceğim" diye düşünmeyin! Başarılı oyunculuğuyla, güzelliğiyle, güler yüzüyle, anneliğiyle milyonların sevdiği  Pelin Karahan,  televizyon ekranlarında ilk kez mutfaktaki meziyetlerini konuşturuyor.
Sevilen oyuncu Pelin Karahan, hafta içi her gün tadı damakta kalan  lezziz tarifler için birbirinden renkli konuklarını mutfağında ağırlıyor. Her gün elinin lezzetini yöresel yemeklerle buluşturan, mutfakta şahane tatlar ortaya çıkaran hanımlarla birlikte, şehir şehir Anadolu Mutfağı evlerinize geliyor.
“O yemeği hazırlarken neden ben aynı tadı, kıvamı tutturamıyorum” diyenler... Pelin Karahan'la Nefis Tarifler tam size göre... Her yemeğin tadına tat katan önemli ipuçları ve lezzet tüyoları da Pelin Karahan'la Nefis Tarifler'de ekrana geliyor. 
Pelin Karahan, kimi zaman da birbirinden ünlü isimlerle bir yandan nefis yemekler hazırlanırken bir yandan da tadına doyulmaz sohbetler ediyor. 
İçinizi ısıtacak çorbalar, tadı damakta kalacak ana yemekler, masanızı donatacak  yöresel tatlar, bin bir çeşit tatlılar, çay saatinizde keyfinize keyif katacak pastalar, kurabiyeler, daha neler neler...