Pamuk sırt çantası yapımı!

Deryalı Günler'in 19. Bölümünde; Fatma Salmanlı, Derya Baykal'ın canlı yayın konuğu oldu. Fatma Salmanlı, Derya Baykal ile birlikte pamuk sırt çanta yapımını gösterdi.

Pamuk sırt çanta yapılışı:

Sihirli halka ile başlanır, içerisine yedi adet sık iğne yapılır. İkinci sırada her bir sık iğnenin içerisine iki kez sık iğne yapılarak on dört sık iğne örülür. Üçüncü sırada bir tek, bir çift sık iğne yapılır. Dördüncü sırada iki tek, bir çift sık iğne yapılır. Bu şekilde on beş tek, bir çift olana kadar örülerel taban oluşturulur. Taban örgüsü bittikten sonra çantanın örgüsüne geçilir. Sık iğnenin üzerine iki zincirle dibine bir adet ikili trabzan yapılır. Bir sık iğne atlanıp iki adet ikili trabzan yapılarak 30 cm. olana kadar döne döne devam edilir. 5 cm. sık iğne ile çanta tamamlanır.

Hiçbir şey zor değil!  Biraz el becerisi, biraz hayal gücü…

Kullanılmış kıyafetleri değerlendirme, pratik ev yemeği tarifleri, evde kolayca hazırlayabileceğiniz sağlıklı hijyen ürünleri, örgü, nakış, dikiş, hobiye dair ne varsa Deryalı Günler’de!

Televizyonların en becerikli, en yaratıcı ismi Derya Baykal ev yaşamıyla ilgili akla gelen tüm konu ve konuklarıyla evlerinize konuk oluyor. Ev ekonomisini düşünen hanımlar Derya Baykal’ın sunacağı Deryalı Günler’de buluşuyor!