BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ! Dizi / Program / Film / Haber / Video / Oyuncu vb.

Olgun Toker

BURAK ERSOYLU (OLGUN TOKER)

Burak Ersoylu, suç dünyasının kralı, Fuat Ersoylu’nun ikinci oğlu ve veliahtıdır. Babası henüz bugünkü ihtişamlı Fuat Ersoylu değil, Haşmet Gürkan’ın “yanında” emir kuludur. Burak’ın kaderini babasının Haşmet Gürkan olmak hırsı belirler. Annelerinin depresyona ve sonra kansere dönüşen derdi de bu hırsın bedelidir. Burak’ta anne sütünün, sevgi ve şefkatinin eksikliği, koskocaman bir boşluk yaratmıştır. Bu boşlukla Burak, zamanla psikopat ve saplantılı bir karaktere dönüşür. Bu saplantının adı Haşmet Gürkan’ın kızı Halide’dir.
Fuat Ersoylu, Halide’nin ailesini katlettiğinde, Burak Halide’yi sağ bırakmış, ondan ilk kez bir şey alabilmek için kolyesini koparıp almış, ve bunu sır gibi saklamıştır. Halide’ye kaşı duyduğu şeye aşk dese de Burak, aşkı tanımayacak kadar hissizdir ve çok zekidir. Zekasının ve yeteneklerinin düşmanı ise yine kendi öfkesi ve narsisizmidir. İstediği her şeye sahip olmaya alışmış, suç krallığının varisi, Burak Ersoylu, Halide’nin onu kesin olarak reddetmesiyle egosunda açılan “yarayla” büyük hatalar yapacak, kendisine A.Rıza diye bir düşman yaratacak ve o düşmanın başını ezmek için, babasının bile sonunda yarattığından korkacağı bir canavara dönüşecektir…

Olgun Toker Kimdir, Kaç Yaşında?

Olgun Toker, 12 Mart 1986 Mersin doğumludur. Eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nde tamamlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2010 yılında Saklı Hayatlar filmi ile yaşamış; Kurtuluş Son Durak, Hükümet Kadın ve Küçük Esnaf sinema filmlerinde rol almıştır. Televizyonlarla ilk tanışması ise Son dizisi ile olmuş; Benim Adım Gültepe, Karadayı, Şeref Meselesi ve Hayat Şarkısı dizilerinde rol almıştır. En son Bir Aile Hikayesi dizisinde rol almıştır.

Olgun Toker'in Oynadığı Diziler

Arıza / 2020
Bir Aile Hikayesi / 2019
Dip / 2018
Hayat Sırları / 2017
Hayat Şarkısı / 2016 – 2017
Tatlı Küçük Yalancılar / 2015
Benim Adım Gültepe / 2014
Şeref Meselesi / 2014
Karadayı / 2012 – 2014
Son / 2012

Olgun Toker'in Oynadığı Filmler

Yol Arkadaşım 2 / 2018
Benim Babam Bir Melek / 2017
Küçük Esnaf / 2016
Düğün Dernek / 2013
Hükümet Kadın / 2012
Kurtuluş Son Durak / 2011
Bir Ses Böler Geceyi / 2011
Saklı Hayatlar / 2010