Gökhan Gencebay

OĞUZ BERHUDAR (GÖKHAN GENCEBAY)

Yirmili yaşların sonunda, İzmirli… İki senedir Jandarma özel harekât timinde görevli ve bu sürenin tamamı Yiğit’in komutasında geçmiştir. Bu süre içinde Yiğit, kendi gençliğini gördüğü Oğuz’a karşı her zaman büyük abi rolü üstlenmiş, Oğuz da komutanını hiçbir zaman yarı yolda bırakmamıştır. İkisinin de subay olmaları diğerlerinden daha yakın kılmaktadır Oğuz’u Yiğit’e… Yiğit’in eşi Zeynep de Oğuz gibi İzmirlidir. Bu ufacık bağ, Oğuz’un İzmir insanına özgü kalender karakterine ve yaptığı şakalara Yiğit’in gösterdiği toleransın kaynağıdır. Henüz mesleki deformasyona uğramamış; enerjisi ve gençliğiyle hayatını dengede tutmayı başarmaktadır. Bekârdır, gönlü geniştir. 

Gökhan Gencebay Kimdir? Kaç Yaşında?

Orhan Gencebay ve Sevim Emre’nin oğlu olan Gökhan Gencebay, 14 Ağustos 1985 tarihinde İstanbul’da doğdu. Çocuk yaşlarda Londra da dünyaca tanınmış Harrow School da İngilizce eğitimi aldı. Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım mezunu olup, yüksek lisansını İstanbul Aydın Üniversitesi’nde işletme üzerine yapmaktadır. 1996'dan beri grafiti ile ilgilenen ve sokaklarda birçok grafitiye imzasını atan Gökhan Gencebay Amerika ve Avrupa ülkelerinde Grafiti üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Pera müzesi başta olmak üzere Türkiye de ve Avrupa’nın birçok şehrinde sergilere katılmıştır.

Sanat hayatında bir çok başarıya imza atan ve halen genel sanat yönetmeni olarak çalışan, alanında duayen Ayla Algan’ dan 1,5 yıl boyunca oyunculuk eğitimi almıştır.
Ayrıca farklı dönemlerde Mark Levitas, Erol Babaoğlu ve Burak Sarımola’dan da oyunculuk ve kamera önü dersleri almıştır.

Gökhan Gencebay