BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ! Dizi / Program / Film / Haber / Video / Oyuncu vb.

Erdal Baran Şahin

ERDAL BARAN ŞAHİN (DOĞU BALKAN)

Alper’in Seda ile işlettiği Mühürlü Aşk isimli kafede servis elemanı;Kadir’in tersine O, aşk üçgeninde Derin’i haklı bulup kollar. Doğrucu ve eğlenceli biridir.

Erdal Baran Şahin Kimdir, Kaç Yaşında?

Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat bölümünü bırakıp İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturgi Bölümü’ne girdi. Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Liderliği / Eğitmenliği Programına katılarak Yaratıcı Drama eğitimi aldı. Tiyatro eğitim sürecine ise ilk olarak TOBAV’ da başladı.
Yrd.Doç. Ömer Adıgüzel’den Süreçsel Drama, Luciano İOGNA, Yrd.Doç. Mette Boe Lyngstad ve Janecke Thesen’den Forum Tiyatro ve Jokerlik eğitimi aldı. Funda Özşener’den Oyun Yazarlığı, Camal Seyidakmatova’dan Meditasyon Metodu İle Role Girme, Ashish Sankrityayan’dan Dhrupad / Hint Vokal Tekniği atölyeleri aldı.
Luciano İOGNA yönetmenliğinde kurulan ÇDD Forum Ekibi’nin bir üyesi olarak Forum Tiyatro alanında çalışmalar yürüttü. Aşağıdakilerden Hangisi, Mobing gibi forum oyunlarında oynadı. Sarıyer Sanat Tiyatrosu, Etopya Tiyatro Topluluğu, ÇDD Forum Tiyatro Ekibi, Maskkara Tiyatrosu, TiyatroFobi gibi birçok tiyatro topluluğunda teknik, yönetmen yardımcısı ve oyuncu olarak görev yaptı.
Kadıköy Anadolu Lisesi, 37 Sanat Merkezi, Sulukule Platformu, Bilgi Koleji, Esenkent Kooperatifi,  Kültür Karıncaları gibi kurumlarda Yaratıcı Drama eğitmenliği yaptı. 17.Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Semineri ve Kongresi’nde görev yaptı.
2011 yılında Şirin Öten ile birlikte Tiyatrofobi’yi kurdu. Bu süreçte Tiyatro Gazetesi, Sinek Dergi, Edepsiz Dergi, Diren Sanat, Dramaturji.com adlı yayınlarda yazılar yazdı. Sevgili Doktor, Kolâj, Bir Varmış Hiç Yokmuş, Salpa, Mut, Aile Mezarlığı oyunlarında oynadı. Batman, Sidik, Tüccar adlı kısa filmlerde ve çeşitli reklam filmlerinde çalıştı. Kes Yapıştır, Dar Elbise adlı uzun metraj filmlerde oynadı. Saklı Bahçede Aşk adlı uzun metraj filmde ise cast direktörlüğü yaptı. Eğlence Mühendisleri adlı firmada oyuncu olarak çalıştı. Bisanfa Sanat Akademisi bünyesinde ise senaryo çalışmaları yürüttü. 
2014-2015 sezonunda kaleme aldığı ve yönettiği Ben Bir Başkasıdır isimli tiyatro oyunu sahnelenmeye devam ederken, 2015 yılında ortaklarıyla birlikte EğlenİŞ’i kurarak kurumsal firmalara yaratıcı drama eğitimleri vermeye başladı. Atlas Global, Beyaz Fırın, Turkcell, gibi kurumsal yapıların çalışanlarına ve yöneticilerine sanat atölyeleri gerçekleştirerek kariyerine devam ediyor.