BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ! Dizi / Program / Film / Haber / Video / Oyuncu vb.

Ayça Ayşin Turan

Firuze (Ayça Ayşin Turan)

Duru güzelliği ve ışıl ışıl gülen gözleriyle herkesin dikkatini ilk bakışta çeken Firuze için öğrenimi ve ailesi her şeyden önce gelmektedir. Mimarlık Bölümü’nde okuyan 26 yaşındaki genç kızın hayatı Ayaz’la yolunun kesişmesiyle tamamen değişecektir. Hayatında ilk defa aşkı tadan Firuze’nin anne ve ağabeyinden kaynaklı zorlu yaşamı, babasının üzerine atılan bir suç yüzünden hapse girmesiyle daha da çetin bir hal alacaktır. Genç kız, bu andan itibaren sadece adaleti sağlamak için mücadele edecektir.

Ayça Ayşin Turan kimdir, kaç yaşında?

1992 yılında Sinop’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünde eğitimine devam ederken ilk ekran önü deneyimine ‘Dinle Sevgili’ adlı diziyle başlayan Ayça Ayşin Turan, ekran önündeki yolculuğuna ‘Karagül’ dizisindeki Ada karakteriyle devam etti.
‘Sevimli Tehlikeli’ filminde Zeliş karakteriyle rol alan Ayça Ayşin Turan, başrolünü üstlendiği ‘Meryem’ dizisinin ardından; Netflix’in ilk Türk orijinal yapımı olan ‘Hakan Muhafız’da Leyla rolünü canlandırdı. 
2019’da İstanbul Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünden mezun olan Ayça Ayşin Turan, şu anda İstanbul Üniversitesi Temel Adalet bölümünde ikinci anadal eğitimini yapmaktadır. 
Yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği; yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı ‘Zemheri’ de, Firuze karakteriyle ekranlara dönen Turan; dizide zeki, adaletli, savaşçı, hassas, merhametli, hakkını savunan ve adalet peşinde koşan güçlü bir kadını canlandırıyor.
 
Ayça Ayşin Turan’ın Oynadığı Diziler
 
Zemheri / Firuze / 2020 –
Hakan Muhafız / Leyla / 2019
Meryem / Meryem Akça / 2017
Altınsoylar / Burcu / 2016 
Karagül / Ada / 2014
Dinle Sevgili / Gülfem / 2011 
 
Ayça Ayşin Turan’ın Oynadığı Filmler
 
Sevimli Tehlike / Zeliş / 2015

VİDEOLAR