“Oğlum ölmedi değil mi?”

Nöbet’in 3. Bölümünde; Barış Kalender, şehit olan askerin memleketi Korkuteli’ne kötü haberi vermek için gidiyor. Üniformasını giyip, eline Türk bayrağını alan Barış Kalender eve doğru yürüyor. Kapıyı açar açmaz karşısında komutanı gören asker annesi ise gözyaşlarını tutamıyor. Barış Kalender bu durumu soğukkanlı karşılamaya çalışsa da gözleri doluyor.  

Yapımını Pana Film’in yapımcılığını Necati Şaşmaz’ın üstlendiği, yönetmen koltuğuna Gökhan Erkut’un oturduğu Nöbet dizisinin afişi görücüye çıktı. Dev prodüksiyonu, güçlü oyuncu kadrosu, etkileyici hikayesi ve adından söz ettiren tanıtımlarıyla izleyicileriyle buluşmaya gün sayan dizinin başrollerini Yurdaer Okur, Saygın Soysal, İpek Karapınar, Deniz Bolışık, Kürşat Alnıaçık gibi önemli isimler paylaşıyor.

Her Türk evladı asker doğar. Bazıları hem asker, hem kahraman… Bu milletin, bu ülkenin bekası için gece gündüz çalışırlar. Yeri gelir ölüme bile kafa tutarlar. Biz onlara “Kahraman” deriz. Onlar bize haykırarak cevap verir: Vatan sağ olsun!