“Darısı sizin başınıza!”

Nöbet’in 4. Bölümünde; Berbere tıraş olmaya giderken Zühtü’nün sıkıştırmasına yakalan Kerem, Şahin’in çağırması ile elinden kurtuluyor. Tıraş olurken caddede yürüyen Şirin ve Selvi’yi gören Kerem peşlerinden gidiyor. Şirin’in girdiği dükkâna giren Kerem dikkat çekmemek için eline rastgele bir şey alıp etrafa bakıyor numarası yapmaya başlıyor. Bir anda Şirin’i görmüş gibi yapan Kerem, Selvi’nin darısı başınıza sözüne âmin diye karşılık veriyor. Şirin’in yalnız kaldığında fırsatı kaçırmayan Kerem mektubu okuyup okumadığını soruyor. Şirin’e olan duygularını anlatmakta zorluk çeken Kerem için işler tezgâhtarın gelmesi ile daha da karışıyor. 

Yapımını Pana Film’in yapımcılığını Necati Şaşmaz’ın üstlendiği, yönetmen koltuğuna Gökhan Erkut’un oturduğu Nöbet dizisinin afişi görücüye çıktı. Dev prodüksiyonu, güçlü oyuncu kadrosu, etkileyici hikayesi ve adından söz ettiren tanıtımlarıyla izleyicileriyle buluşmaya gün sayan dizinin başrollerini Yurdaer Okur, Saygın Soysal, İpek Karapınar, Deniz Bolışık, Kürşat Alnıaçık gibi önemli isimler paylaşıyor.

Her Türk evladı asker doğar. Bazıları hem asker, hem kahraman… Bu milletin, bu ülkenin bekası için gece gündüz çalışırlar. Yeri gelir ölüme bile kafa tutarlar. Biz onlara “Kahraman” deriz. Onlar bize haykırarak cevap verir: Vatan sağ olsun!