BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ! Dizi / Program / Film / Haber / Video / Oyuncu vb.
 • 1

  Barış Kalender (Yurdaer Okur)

  Kırklı yaşların başında, Tokatlı… Askerlik baba mesleği… Hatay’da artan terör faaliyetleri üzerine, tecrübeli bir komutan olarak, kritik noktadaki Elmalı Jandarma Karakoluna atanır. Duygularıyla hareket etmeyen aklıselim bir asker olarak bilindiğinden, halkla devlet arasındaki bağı güçlendirmekle görevlendirilir. Evli, bir oğlu vardır. Tenzili rütbe gibi duran bu doğu hizmeti, eşinin hoşuna gitmez. Bütün zorluklar bir yana, Barış’ın sağlığı için endişelenir. Oğulları böbrek hastasıdır. Seneler boyu süren uygun organ arayışında umutsuzluğa düşünce, Barış kendi böbreğini vermiştir oğluna… Tek böbrekle askerlik yapmasına müsaade edilmeyeceği için bu durumu üstlerinden saklamaktadır. 

  Yurdaer Okur'un Oynadığı Filmler

  Keşif – Volkan Kocatürk

  Direniş Karatay – Selahattin Sancaklı

  Türkan – Cemal Şan

  Labirent – Tolga Örnek

  Kısık Ateşte 15 Dakika – Neco Çelik

  Gen – Togan Gökbakar

  Sır Çocukları – Ümit Cin Güven, Aydın Sayman

  Yurdaer Okur'un Oynadığı Diziler

  Nöbet

  Alija

  Yeter

  Reaksiyon 

  Karadayı 

  Kılıç Günü 

  Sakarya Fırat 

  Köprü 

  Kabuslar Evi: Çarşamba Karısı 

  Belalı Baldız 

  Aşk Oyunu 

  Aslı ile Kerem 

  Çifte Bela 

  Tatlı Hayat 

  Üzgünüm Leyla 

  Evdeki Yabancı 

  Dadı 

  Ferhunde Hanımlar

  Yurdaer Okur'un Rol Aldığı Oyunlar

  Ran, 

  Ölümü Yaşamak, 

  Yastık Adam, 

  Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, 

  Beş Yıl Geçince, 

  Hortlaklar, 

  Dünyanın, 

  Benerci Kendini Niçin Öldürdü, 

  Ben Ruhi Bey Nasılım, 

  Güzellik Kraliçesi, 

  Ketçaplı Spagetti, 

  Sokrates

 • 2

  Yiğit Kalender (Saygın Soysal)

  Otuzlu yaşların ortasında; Samsunlu… Orta halli bir ailenin oğlu… Komuta ettiği Jandarma Özel Harekât (JÖH) timiyle beraber Sur da dâhil olmak üzere birçok görevde başarı kazanmış; üstleri tarafından takdir edilen bir asker… Mesleki deformasyon had safhadadır; öfke dışındaki duygularını ifade etmekte zorlanır. Görevi gereği insanlarla arasına mesafe koymayı seçmiş olsa da yeri geldiğinde içinde hapsettiği sosyal karakter bir anda ortaya çıkmakta, şaşırtmaktadır insanları… Bu anlarına çok az insan şahit olmaktadır. Altı yıllık evlidir. Bu süreçte, yoğun görev temposu yüzünden eşine istediğince vakit ayıramamış; altı yılın büyük bölümünü ayrı geçirmek zorunda kalmışlardır. Eşi Zeynep, bu ayrılığa daha fazla tahammül edememektedir. Evlilikleri zor bir dönemden geçmektedir.

  1982 yılında Ankara’da doğan Saygın Soysal, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. İlk olarak “Kırık Kanatlar” dizisiyle 2005 yılında kamera karşısına geçen Soysal, “Hatırla Sevgili”, “Asi”, “Bu Kalp Seni Unutur Mu?”, “Türkan”, “Al Yazmalım”, “Muhteşem Yüzyıl”, “Kara Para Aşk”, “46-Yok Olan”, “Payitaht Abdülhamid” gibi uzun soluklu ve başarılı dizi projelerinde yer aldı. Türkiye’nin ilk Netflix dizisi olan “Hakan:Muhafız” isimli projede “Mergen” karakterine hayat veren Saygın Soysal, halen “Nöbet” dizisinde “Yiğit” karakterini canlandırmaktadır.

  Saygın Soysal'ın Oynadığı Diziler

  Hakan: Muhafız – Mergen 

  Çukur (K.O.) – Elvis

  Payitaht Abdülhamid – Theodor Herzl 

  46 – Yok Olan – Doğan 

  Kara Para Aşk – Metin 

  Tatar Ramazan (K.O.) – Ferit 

  Muhteşem Yüzyıl – Mercan Ağa 

  Al Yazmalım – Tahir Oğuz 

  Türkan – Ali 

  Bu Kalp Seni Unutur Mu? – Kürşad 

  Asi – Aslan 

  Hatırla Sevgili – R. T. Erdoğan 

  Kırık Kanatlar – Çavuş Yunus

  Saygın Soysal'ın Oynadığı Filmler

  Taş – Memur 

  Kaygı – Muzaffer 

  Koca Dünya (K.O.) – Taksici

  Jin – Çavuş

  Yurt 

  Kosmos – İmza Karşıtı Genç

 • 3

  Zeynep Alkan (İpek Krapınar)

  Yiğit Yüzbaşının eşi… İzmirli… Otuzlu yaşların başında, güzel bir kadın… Babası emekli general; her ne kadar asker eşi olmanın zorluklarını bilse de Zeynep, Yiğit’le bu kadar ayrı kalacaklarını hiçbir zaman tahmin etmemiş. Kocasını yanında istiyor; düzenli bir hayata geçip çocuk sahibi olmak istiyor ama Yiğit’in şu anki görev temposuyla imkânsız… Ayrılık, her geçen gün aralarında bir parça daha gerginlik ve mesafeye sebep oluyor. Müzik öğretmen; memleketi İzmir’de öğretmenlik yapıyor. Oysaki Yiğit’le tanışmasa, Viyana’ya gidip çello virtüözü olacaktı; o hayallerinden vaz geçti ama Yiğit dağlardan vazgeçemedi… 

  20 Mart 1984’te İstanbul’da dünyaya gelen İpek Karapınar, orta okul ve lise eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı’nda Müzik ana sanat dalı, Keman Bölümü’nde almıştır. Daha sonra Türker İnanoğlu Vakfı (Türvak) ’nda Sinema Televizyon / Oyunculuk Bölümü’nde eğitimini tamamlamıştır.

  İpek Karapınar'ın Oynadığı Diziler

  Nöbet 

  Kırgın Çiçekler 

  Hayat Yolunda 

  Adını Kalbime Yazdım

  Ustura Kemal 

  Zehirli Sarmaşık 

  Küçük Sırlar

  Doludizgin Yıllar

  Kurtlar Vadisi Pusu

  Talih Kuşu

  Köprü

  Hatırla Sevgili

 • 4

  Ayşe Kalender (Deniz Bolışık)

  Barış Binbaşının eşi… Bartın, Amasra doğumlu… Otuzlu yaşların sonunda… Her zaman bakımlı, giydiğini yakıştırmasını bilen bir kadındır. En yüksek kademedeki davetlerde bile sadeliğinden ödün vermez. Asker eşi olmak zordur: Bir yanda Vatan görevi varken, sen hep susup beklemek zorundasındır. Öte yandan sevdiğini, kocanı, bir bilinmeze yollamak, her seferinde yol gözlemek içten içe yiyip bitirir insanı… Oğullarının böbrek hastalığı, kocası Barış’ın böbreklerinden birini oğullarına vermesi, bu durumu üstlerinden saklaması; hepsi üst üste binince… Ayşe bu hastalık sürecinde oğlu için o kadar çok korkmuştur ki ziyadesiyle hırpalamıştır. Oysaki o asker eşidir; ondan beklenen her zaman dik durmasıdır. Bugüne kadar dile getirmemiş olsa da oğluna kendisinin donör olamaması, kocasının böbreğini vermek zorunda kalması da Ayşe’nin en büyük üzüntülerinden biridir

  1982 yılında Ankara ‘da dünyaya gelen Deniz Bolışık, 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur.

  Deniz Bolışık'ın Oynadığı Filmler

  2014 Göl Zamanı – Cafer Özgül

  2009 Kelebek – Cihan Taşkın

  Deniz Bolışık'ın Oynadığı Diziler

  Nöbet

  Kanatsız Kuşlar

  Kırlangıç Fırtınası

  Aşkın Bedeli 

  Kurt Kanunu

  Canan

  Eşref Saati

  Nazlı Yarim

  Ayrılık

  Kırık Kanatlar

  Deniz Bolışık'ın Rol Aldığı Oyunlar

  Ay Ecesi

  Beğendiğiniz Gibi

  Tahterevallide Aşk

  Kral Dairesi

 • 5

  Ziya Cevran (Kürşat Alnıaçık)

  Elmalı’nın en zengin adamı… Tam bir tüccar: Ne dağdaki ne kışladaki umurunda değil; onun tek derdi bu çekişmeden avantaj elde etmek, kasasına daha fazla para koyabilmek. Elmalı’daki kırılgan yapıyı, kendisine avantaj sağlamak ve devletten çıkar elde etmek için kullanıyor. Bir yandan devlet karşıtı terör örgütlerini, yapılanmaları gizlice destekliyor, bir yandan da devletle pazarlık yaparak akil adam rolü oynuyor. 

  1962 yılında Ankara‘da doğmuştur, babası Profesör Raik Alnıaçık’dır. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. Konservatuar eğitimi sırasında Geyvan McMillen ile tanıştı ve 1983–1984 yılları arasında ondan modern dans eğitimi aldı. Okul sonrası İngiltere‘ye British Council bursu ile gitti orada London Academy Music and Dramatic Art School’da tiyatro eğitiminin yanı sıra London Content Dance School’da devam etti. Kürşat Alnıaçık, 1986 yılında Türkiye‘ye döndüğünde Bursa Devlet Tiyatrosu’nda stajyer olarak göreve başladı. Bursa’daki stajyerlik döneminde Uludağ Üniversitesi’nde modern dans dersleri verdi. 1996 yılından itibaren Özel Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nda modern dans hocalığı yapmaktadır.

  Kürşat Alnıaçık'ın Oynadığı Filmler

  Beni Sen Anlat

  Uzun Hikaye 

  Can

  Kürşat Alnıaçık'ın Oynadığı Diziler

  İsimsizler

  Diriliş Ertuğrul

  Kara Sevda

  Medcezir

  Kayıp

  Sakarya Fırat

  Kuzey Rüzgarı

  İki Aile

  Deli Yürek

  Süper Baba

  Kürşat Alnıaçık'ın Rol Aldığı Oyunlar

  Üç Kız Kardeş

  Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk

  Harputta Bir Amerikalı

  Benerci Kendini Niçin Öldürdü?

  Atçalı Kel Mehmet

  Ayışığında Şamata

  Kadı

  Don Juan

  Damdaki Kemancı

  Bebek Uykusu

 • 6

  Kerem Gezgin (İbrahim Kendirci)

  Dört aya yakın zamandır Elmalı Jandarma Karakolunda görevli... Yirmi yedi yaşında, yakışıklı bir pratisyen doktor… Doktorluk aile mesleği, annesi doktor, babası cerrah, kardeşi tıp fakültesinde okuyor. Üstelik babası Bursa Devlet hastanesi başhekimi… Kısacası, bu derece nüfuslu bir ailenin oğlu olarak yurtdışına çıkmayı tercih edebilir, askerliğini öteleyebilirmiş; yapmamış. Babasına danışmış; babası, doktorluğu en hızlandırılmış şekilde, en zor şartlarda öğrenebileceği yer olarak askeriyeyi gösterince askere gelmiştir. Aile terbiyesi almış, saygılı bir gençtir. Doktor olarak kendine öz güveni ne kadar tam olsa da henüz alışamadığı askeri sistem içinde ürkektir. Normalde sosyal bir insan olmasına rağmen, farklı kültürdeki bu kasabada tedirgin davranmaktadır. Hamamcı Zühtü’nün kızına yaklaşırken de bu tedirginlik ve aile terbiyesini göreceğiz. Bekâr… Bursalı…

  1986 doğumlu İbrahim Kendirci, lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu.

  İbrahim Kendirci'nin Oynadığı Diziler

  Kavak Yelleri - Deniz 

  İki Yaka Bir İsmail - Üstün

  Yol Ayrımı - Selim 

  Sevdaluk - Orhan

  Rengarenk / Kaçın Kurası - Yiğit 

  Payitaht Abdülhamid - Yusuf 

  Darısı Başımıza - Merter

  İbrahim Kendirci'nin Oynadığı İnternet Dizileri

  Can Bedenden Çıkmayınca

  İbrahim Kendirci'nin Oynadığı Filmler

  Pars Kiraz Operasyonu - Volkan 

  Arkadaşlar Arasında - Cenk

  Bizim Hikaye - Necip 

  Kervan 1915 - Ahmet