Nöbet oyuncuları kimdir?

Güncelleme : 28 Şubat 2019 Perşembe, 11:58:53

Show TV ekranlarında yayınlanacak olan Nöbet'in oyuncu kadrosunda Yurdaer Okur, Saygın Soysal, İpek Bolışık, Kürşat Alnıaçık, İbrahim Kendirci, Gökhan Gencebay gibi güçlü isimler bulunuyor.

Nöbet oyuncuları kimdir?
1 | 6

Barış Kalender (Yurdaer Okur)

Kırklı yaşların başında, Tokatlı… Askerlik baba mesleği… Hatay’da artan terör faaliyetleri üzerine, tecrübeli bir komutan olarak, kritik noktadaki Elmalı Jandarma Karakoluna atanır. Duygularıyla hareket etmeyen aklıselim bir asker olarak bilindiğinden, halkla devlet arasındaki bağı güçlendirmekle görevlendirilir. Evli, bir oğlu vardır. Tenzili rütbe gibi duran bu doğu hizmeti, eşinin hoşuna gitmez. Bütün zorluklar bir yana, Barış’ın sağlığı için endişelenir. Oğulları böbrek hastasıdır. Seneler boyu süren uygun organ arayışında umutsuzluğa düşünce, Barış kendi böbreğini vermiştir oğluna… Tek böbrekle askerlik yapmasına müsaade edilmeyeceği için bu durumu üstlerinden saklamaktadır. 

Yurdaer Okur'un Oynadığı Filmler

Keşif – Volkan Kocatürk

Direniş Karatay – Selahattin Sancaklı

Türkan – Cemal Şan

Labirent – Tolga Örnek

Kısık Ateşte 15 Dakika – Neco Çelik

Gen – Togan Gökbakar

Sır Çocukları – Ümit Cin Güven, Aydın Sayman

Yurdaer Okur'un Oynadığı Diziler

Nöbet

Alija

Yeter

Reaksiyon 

Karadayı 

Kılıç Günü 

Sakarya Fırat 

Köprü 

Kabuslar Evi: Çarşamba Karısı 

Belalı Baldız 

Aşk Oyunu 

Aslı ile Kerem 

Çifte Bela 

Tatlı Hayat 

Üzgünüm Leyla 

Evdeki Yabancı 

Dadı 

Ferhunde Hanımlar

Yurdaer Okur'un Rol Aldığı Oyunlar

Ran, 

Ölümü Yaşamak, 

Yastık Adam, 

Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, 

Beş Yıl Geçince, 

Hortlaklar, 

Dünyanın, 

Benerci Kendini Niçin Öldürdü, 

Ben Ruhi Bey Nasılım, 

Güzellik Kraliçesi, 

Ketçaplı Spagetti, 

Sokrates

Nöbet oyuncuları kimdir?
2 | 6

Yiğit Kalender (Saygın Soysal)

Otuzlu yaşların ortasında; Samsunlu… Orta halli bir ailenin oğlu… Komuta ettiği Jandarma Özel Harekât (JÖH) timiyle beraber Sur da dâhil olmak üzere birçok görevde başarı kazanmış; üstleri tarafından takdir edilen bir asker… Mesleki deformasyon had safhadadır; öfke dışındaki duygularını ifade etmekte zorlanır. Görevi gereği insanlarla arasına mesafe koymayı seçmiş olsa da yeri geldiğinde içinde hapsettiği sosyal karakter bir anda ortaya çıkmakta, şaşırtmaktadır insanları… Bu anlarına çok az insan şahit olmaktadır. Altı yıllık evlidir. Bu süreçte, yoğun görev temposu yüzünden eşine istediğince vakit ayıramamış; altı yılın büyük bölümünü ayrı geçirmek zorunda kalmışlardır. Eşi Zeynep, bu ayrılığa daha fazla tahammül edememektedir. Evlilikleri zor bir dönemden geçmektedir.

1982 yılında Ankara’da doğan Saygın Soysal, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. İlk olarak “Kırık Kanatlar” dizisiyle 2005 yılında kamera karşısına geçen Soysal, “Hatırla Sevgili”, “Asi”, “Bu Kalp Seni Unutur Mu?”, “Türkan”, “Al Yazmalım”, “Muhteşem Yüzyıl”, “Kara Para Aşk”, “46-Yok Olan”, “Payitaht Abdülhamid” gibi uzun soluklu ve başarılı dizi projelerinde yer aldı. Türkiye’nin ilk Netflix dizisi olan “Hakan:Muhafız” isimli projede “Mergen” karakterine hayat veren Saygın Soysal, halen “Nöbet” dizisinde “Yiğit” karakterini canlandırmaktadır.

Saygın Soysal'ın Oynadığı Diziler

Hakan: Muhafız – Mergen 

Çukur (K.O.) – Elvis

Payitaht Abdülhamid – Theodor Herzl 

46 – Yok Olan – Doğan 

Kara Para Aşk – Metin 

Tatar Ramazan (K.O.) – Ferit 

Muhteşem Yüzyıl – Mercan Ağa 

Al Yazmalım – Tahir Oğuz 

Türkan – Ali 

Bu Kalp Seni Unutur Mu? – Kürşad 

Asi – Aslan 

Hatırla Sevgili – R. T. Erdoğan 

Kırık Kanatlar – Çavuş Yunus

Saygın Soysal'ın Oynadığı Filmler

Taş – Memur 

Kaygı – Muzaffer 

Koca Dünya (K.O.) – Taksici

Jin – Çavuş

Yurt 

Kosmos – İmza Karşıtı Genç

Nöbet oyuncuları kimdir?
3 | 6

Zeynep Alkan (İpek Krapınar)

Yiğit Yüzbaşının eşi… İzmirli… Otuzlu yaşların başında, güzel bir kadın… Babası emekli general; her ne kadar asker eşi olmanın zorluklarını bilse de Zeynep, Yiğit’le bu kadar ayrı kalacaklarını hiçbir zaman tahmin etmemiş. Kocasını yanında istiyor; düzenli bir hayata geçip çocuk sahibi olmak istiyor ama Yiğit’in şu anki görev temposuyla imkânsız… Ayrılık, her geçen gün aralarında bir parça daha gerginlik ve mesafeye sebep oluyor. Müzik öğretmen; memleketi İzmir’de öğretmenlik yapıyor. Oysaki Yiğit’le tanışmasa, Viyana’ya gidip çello virtüözü olacaktı; o hayallerinden vaz geçti ama Yiğit dağlardan vazgeçemedi… 

20 Mart 1984’te İstanbul’da dünyaya gelen İpek Karapınar, orta okul ve lise eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı’nda Müzik ana sanat dalı, Keman Bölümü’nde almıştır. Daha sonra Türker İnanoğlu Vakfı (Türvak) ’nda Sinema Televizyon / Oyunculuk Bölümü’nde eğitimini tamamlamıştır.

İpek Karapınar'ın Oynadığı Diziler

Nöbet 

Kırgın Çiçekler 

Hayat Yolunda 

Adını Kalbime Yazdım

Ustura Kemal 

Zehirli Sarmaşık 

Küçük Sırlar

Doludizgin Yıllar

Kurtlar Vadisi Pusu

Talih Kuşu

Köprü

Hatırla Sevgili

Nöbet oyuncuları kimdir?
4 | 6

Ayşe Kalender (Deniz Bolışık)

Barış Binbaşının eşi… Bartın, Amasra doğumlu… Otuzlu yaşların sonunda… Her zaman bakımlı, giydiğini yakıştırmasını bilen bir kadındır. En yüksek kademedeki davetlerde bile sadeliğinden ödün vermez. Asker eşi olmak zordur: Bir yanda Vatan görevi varken, sen hep susup beklemek zorundasındır. Öte yandan sevdiğini, kocanı, bir bilinmeze yollamak, her seferinde yol gözlemek içten içe yiyip bitirir insanı… Oğullarının böbrek hastalığı, kocası Barış’ın böbreklerinden birini oğullarına vermesi, bu durumu üstlerinden saklaması; hepsi üst üste binince… Ayşe bu hastalık sürecinde oğlu için o kadar çok korkmuştur ki ziyadesiyle hırpalamıştır. Oysaki o asker eşidir; ondan beklenen her zaman dik durmasıdır. Bugüne kadar dile getirmemiş olsa da oğluna kendisinin donör olamaması, kocasının böbreğini vermek zorunda kalması da Ayşe’nin en büyük üzüntülerinden biridir

1982 yılında Ankara ‘da dünyaya gelen Deniz Bolışık, 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur.

Deniz Bolışık'ın Oynadığı Filmler

2014 Göl Zamanı – Cafer Özgül

2009 Kelebek – Cihan Taşkın

Deniz Bolışık'ın Oynadığı Diziler

Nöbet

Kanatsız Kuşlar

Kırlangıç Fırtınası

Aşkın Bedeli 

Kurt Kanunu

Canan

Eşref Saati

Nazlı Yarim

Ayrılık

Kırık Kanatlar

Deniz Bolışık'ın Rol Aldığı Oyunlar

Ay Ecesi

Beğendiğiniz Gibi

Tahterevallide Aşk

Kral Dairesi

Nöbet oyuncuları kimdir?
5 | 6

Ziya Cevran (Kürşat Alnıaçık)

Elmalı’nın en zengin adamı… Tam bir tüccar: Ne dağdaki ne kışladaki umurunda değil; onun tek derdi bu çekişmeden avantaj elde etmek, kasasına daha fazla para koyabilmek. Elmalı’daki kırılgan yapıyı, kendisine avantaj sağlamak ve devletten çıkar elde etmek için kullanıyor. Bir yandan devlet karşıtı terör örgütlerini, yapılanmaları gizlice destekliyor, bir yandan da devletle pazarlık yaparak akil adam rolü oynuyor. 

1962 yılında Ankara‘da doğmuştur, babası Profesör Raik Alnıaçık’dır. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. Konservatuar eğitimi sırasında Geyvan McMillen ile tanıştı ve 1983–1984 yılları arasında ondan modern dans eğitimi aldı. Okul sonrası İngiltere‘ye British Council bursu ile gitti orada London Academy Music and Dramatic Art School’da tiyatro eğitiminin yanı sıra London Content Dance School’da devam etti. Kürşat Alnıaçık, 1986 yılında Türkiye‘ye döndüğünde Bursa Devlet Tiyatrosu’nda stajyer olarak göreve başladı. Bursa’daki stajyerlik döneminde Uludağ Üniversitesi’nde modern dans dersleri verdi. 1996 yılından itibaren Özel Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nda modern dans hocalığı yapmaktadır.

Kürşat Alnıaçık'ın Oynadığı Filmler

Beni Sen Anlat

Uzun Hikaye 

Can

Kürşat Alnıaçık'ın Oynadığı Diziler

İsimsizler

Diriliş Ertuğrul

Kara Sevda

Medcezir

Kayıp

Sakarya Fırat

Kuzey Rüzgarı

İki Aile

Deli Yürek

Süper Baba

Kürşat Alnıaçık'ın Rol Aldığı Oyunlar

Üç Kız Kardeş

Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk

Harputta Bir Amerikalı

Benerci Kendini Niçin Öldürdü?

Atçalı Kel Mehmet

Ayışığında Şamata

Kadı

Don Juan

Damdaki Kemancı

Bebek Uykusu

Nöbet oyuncuları kimdir?
6 | 6

Kerem Gezgin (İbrahim Kendirci)

Dört aya yakın zamandır Elmalı Jandarma Karakolunda görevli... Yirmi yedi yaşında, yakışıklı bir pratisyen doktor… Doktorluk aile mesleği, annesi doktor, babası cerrah, kardeşi tıp fakültesinde okuyor. Üstelik babası Bursa Devlet hastanesi başhekimi… Kısacası, bu derece nüfuslu bir ailenin oğlu olarak yurtdışına çıkmayı tercih edebilir, askerliğini öteleyebilirmiş; yapmamış. Babasına danışmış; babası, doktorluğu en hızlandırılmış şekilde, en zor şartlarda öğrenebileceği yer olarak askeriyeyi gösterince askere gelmiştir. Aile terbiyesi almış, saygılı bir gençtir. Doktor olarak kendine öz güveni ne kadar tam olsa da henüz alışamadığı askeri sistem içinde ürkektir. Normalde sosyal bir insan olmasına rağmen, farklı kültürdeki bu kasabada tedirgin davranmaktadır. Hamamcı Zühtü’nün kızına yaklaşırken de bu tedirginlik ve aile terbiyesini göreceğiz. Bekâr… Bursalı…

1986 doğumlu İbrahim Kendirci, lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu.

İbrahim Kendirci'nin Oynadığı Diziler

Kavak Yelleri - Deniz 

İki Yaka Bir İsmail - Üstün

Yol Ayrımı - Selim 

Sevdaluk - Orhan

Rengarenk / Kaçın Kurası - Yiğit 

Payitaht Abdülhamid - Yusuf 

Darısı Başımıza - Merter

İbrahim Kendirci'nin Oynadığı İnternet Dizileri

Can Bedenden Çıkmayınca

İbrahim Kendirci'nin Oynadığı Filmler

Pars Kiraz Operasyonu - Volkan 

Arkadaşlar Arasında - Cenk

Bizim Hikaye - Necip 

Kervan 1915 - Ahmet

SIRADAKİ HABER