Çukur'da neler oluyor?

Güncelleme : 29 Mayıs 2019 Çarşamba, 13:56:46

Çukur'un nefes kesen final sahnelerinde neler yaşandı?

Çukur'da neler oluyor?
65 | 67

Mahallede başlarına dolanan beladan bir türlü kurtalamayan Koçovalı kardeşler iç hesaplaşmaya düştü. Oğullarının bu kavgalı hali gören İdris ise yeniden kardeş olduklarını hatırlatmak için onları halı sahya götürdü ve onların birlikte maç yapmasını sağladı. 

Uluç kimliğinin ortaya çıktığını anladı ve Damla’yı kullanarak kaçmaya karar verdi. Damla ise babasının kendinden bir şey saklandığını ve Koçovalılar’ın kayıpları ile bir ilgisi olduğunu düşündüğünden gerçeklerin ortaya çıkması isin Cumali ile anlaşma yaptı. Cumali, Uluç’u saklandığı mekandan çıkarıp İdris’in karşısına oturttu. Yamaç’ın ise planları daha farklıydı. Uluç’u kullanarak Yücel’i tuzağa çekmek istiyordu.

Ancak  Yücel, Yamaç’ın yapmak istediklerinin farkındaydı ve ilk hamlesi Timsah Celil’i kullanıp Azer’le Koçovalılar arasında yeni bir gerginlik yaratmak oldu. Planının çözüldüğünden habersiz buluşma mekanında duran Yamaç’ı ise kötü bir sürpriz bekliyordu. Çünkü kendisine tuzak kurulan Yücel, Koçovalıları oyuna getirerek hem Uluç’u öldürdü hem de Aliço’yu kaçırdı. 

Şimdi akıllardaki en büyük soru şuydu; Yücel, Aliço’yu öldürecek mi? 

Çukur'da neler oluyor?
66 | 67

Aliço’nun Yücel’in elinde olduğunu öğrenen Yamaç, hemen harekete geçti.

Fotoğraftaki yeri bulmak için tüm Çukur’u seferber eden Yamaç, sonunda aradığı mekanı buldu ama Yücel’in oyunları henüz bitmemişti.

Yamaç’ı cansız bir mankenle köşeye sıkıştıran Yücel, Remzi’ye verdiği emirle Aliço’nun sonunu hazırladı. İçine düştüğü tuzaktan kurtulan Yamaç, Aliço’nun yanına varsa da her şey için artık çok geçti. Patlamanın etkisi ile yere düşüp bayılan Yamaç, hastanede gözlerini açtığında acı gerçek ile yüzleşti.

Diğer yanda  Celasun ve Meke, Azer’in deposunu ateşe verip başlarını büyük bir belaya soktu. Olanlar yüzünden deliye dönen Azer, ikiliyi rehin aldı.

Celasun ve Meke’nin, Azer’in elinde rehin olduğunu öğrenen Yamaç soluğu Azer’in evinde alıp onları kurtardı ama ikili başındaki beladan tam kurtulamamıştı. Deposunun intikamını almakta kararlı olan Azer, Celasun ve Meke’ye hastanenin önünde ateş etti.

Yaşadıkları acılar ve kayıplardan sonra Çukur’dakilerin güvenliğinden endişe duyan Yamaç mahalleye tüm giriş çıkışları durdurdu. Artık Çukur’da habersiz kuş uçmayacaktı.

Sultan, İdris’in karşısına çıkıp artık iplerini eline almasını hatta gerekirse ailesi için canını vermesini yoksa hakkını helal etmeyeceğini söyledi.

Kahvede oğulları ile başlarındaki beladan kurtulmak için bir çıkış yolu arayan İdris, Yücel’in yelek giymesinden şüphelenip ölümden korktuğunu söyledi ve Yamaç’tan bir açığını bulmasını istedi.

Yücel ise Cezaevine’nde Akın Koçovalı’ya görüşmeye gitti. Ve bu görüşme sırasında ona bir teklif sundu. Ancak Akın, bu teklifi reddetti. Ve Yücel, Remzi’ye Akın Koçovalı’nın infaz emrini verdi.

Ancak, Akın Koçovalı sandıkları ve infaz ettikleri kişi gerçek değildi. Akın herkese başka bir oyun kurmuştu.

Oğlunun ölüm haberiyle yıkılan ve teşhis etmek için odaya giren Selim, masada yatanın başka biri olduğunu görünce şaşırdı ama asıl şoku Akın’ı karşısında görmesi ile yaşadı.

Çukur’da şimdi neler olacak? Akın Koçovalı, Çukur’daki dengeleri nasıl değiştirecek?

Çukur'da neler oluyor?
67 | 67

Çukur gençlerinin evinin yakınına kadar geldiğini gören Yücel köşeye sıkıştı ve Azer’den Koçovalılar’I bitirmek için yardım istedi.

O sırada Akın’ın eve dönmesi ile Koçovalıların evinde bayram havası yaşanıyordu. Akın’ın dönmesine çok sevinen Ayşe, Akın’ın aile içindeki düşünceleri ve öfkesi karşısında neye uğradığını şaşırdı.

İstanbul’un her bölgesinden gelen adamlarla yapılan toplantıya Koçovalı kardeşler katıldı. Sözcü olarak seçilen Timsah, Çukur’un İstanbul geneline yayılmasının kendilerini rahatsız ettiğini söyledi. Nejat ve Sedat’ın ölümüne değinen Timsah ses çıkarmadıklarını ama Azer’in kardeşi ile okun yaydan çıktığını söyledi. Ve koçovalılar’a İstanbul’u terk etmelerini Çukur’u ortak bir yönetimle yürüteceklerini söyledi.

Ancak Yamaç ve Koçovalı kardeşler bu durumu kabul etmeyerek savaşacaklarını, Çukur’u bırakmayacaklarını söyledi.

Yamaç, Yücel zaafını buldu. Yücel’in ailesini öğrenen Yamaç, Yücel’i adım adım tuzağa çekti.

Ve baş düşmanını köşeye sıkıştıran Yamaç, sevdiklerinin intikamını alarak Yücel’I öldürdü.

İntikamını alan Yamaç, Aliço ve Sena’nın mezarı başına gitti.

Tüm Çukur’u arkasına alan Koçovalı kardeşler, Azer’in mekanına doğru yola çıktı. Koçovalı kardeşlerin şok baskını ile ne olduğunu şaşıran Timsah çareyi kaçmakta bulurken Azer çatışmaya devam etti.

Tüm İstanbul’la büyük savaş başlamıştı. Ancak yücel’in ortadan kalkması ile Koçovalılar bir nebze olsun nefes almıştı. İdris artık bu zamanın kendi zamanları olmadığını gençlere yani evlatlarına bırakayacağını kendisinin inzivaya çekileceğini söyledi.

O sırada beklenmedik bir şey oldu. Ve koçovalı kadınları kaçırıldı. Tüm Çukur Koçovalı kadınlarını arıyordu. Ve Çukur’un ortasına bırakılan mesaj Yücel2in ölmediğini gösterdi. Yamaç büyük bir şok yaşıyordu. Hem ailesi en sevdiği insanlar tehlikedeydi. Hem de öldürdüğünü sandığı Yücel’in yaşıyor olmasına inanamıyordu. Bırakılan siyah zarfları açan Koçovalı erkekleri bulmacayı çözmek için harekete geçti. Zarfların arkasındaki mekanlara doğru yola çıktılar.

Yamaç ulaştığı yerde kendini bir labirentin içinde buldu. Duvarda Koçovalı kadınlarını gören Yamaç’ın öfkesi giderek arttı. Sonunda orta noktayı bulan Yamaç karşısında babası İdris’i buldu.

İkiliyi tuzağa düşüren Yücel bir tercih yapmalarını istedi. Koçovalı kadınların hayatı karşılığında Yamaç ya da İdris’in canını istiyordu. O odadan ikisinden biri canlı çıkamayacaktı.

Diğer tarafta Koçovalıların diğer erkekleri ormanlık alanda birleşti. Yerde yatan cansız bedenleri görünce ne olduğunu anlayamadılar. Büyük bir tuzağın içine düşmüşlerdi. Gelen polisler tüm Koçovalı erkeklerini tutukladı.

İdris koçovalı, Yamaç’a ailesini kurtarmak için kendisini vurması gerektiğini. Yamaç’ın yaşaması gerektiğini söyledi. Yamaç babasını vuramayacağını söylüyordu. Ancak süre azalıyordu. Tüm kadınların ölmesi ile karşı karşıyalardı. İdris silahını Yamaç’a doğrulttu. Kendisini vurması gerektiğini ailesinin her şey olduğunu söyledi. Ve Yamaç’la İdris silahlarını doğrulttular silah patladı.

Koçovalı erkeklerinin hepsi hapisteydi. Çukur’da yeni lider Akın Koçovalı olmuştu. Akın, Yücel’i kurtaran kişinin ta kendisiydi. Yücel’le anlaşma yapmış, Çukur’u yöneteceğini karşılığında ailesini vereceğini söylemişti.

Karaca, Akın’ın yanına giderek onun tüm bunları bilinçli yaptığını bildiğini söyledi ve meydan okudu.

Çukur’un çatısını şimdi Çukur’un kadınları devralmıştı.

Büyük savaş kapıda, Çukur dağılmıştı. Çukur’da yeni sezonda bizleri büyük bir heyecan bekliyordu.

SIRADAKİ HABER