BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ! Dizi / Program / Film / Haber / Video / Oyuncu vb.

 Geçtiğimiz hafta vizyona giren ‘İkimizin Yerine’ filminde Ceylan karakterini canlandıran, SHOW TV’nin başarılı dizisi ‘Gülümse Yeter’in yıldızlarından Aslı Bekiroğlu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Yasemin karakterinin neşeli halinin kendisine benzediğini söyleyen Bekiroğlu, ilk kez bir sinema filminde yer alması için ise “Benim için çok güzel bir şans” diyor.

‘İkimizin Yerine’ filminde canlandırdığınız Ceylan nasıl biri, hikâyeye nasıl bir katkısı var?

 Ceylan, Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı Çiçek’in en yakın arkadaşlarından biri. Çiçek, Sevil ve Ceylan çok yakın arkadaş. Sevil daha dobra, erkeksi bir yanı var. Ceylan ise Sevil’le hep bir çatışma içerisinde. Ceylan erkekler konusunda daha özgüveni yüksek bir kız. Her erkeği elde edebileceğini düşünen, onun havasında ve egosunda. Çiçek duygusal, Sevil dobra, Ceylan ise cüretkâr.

 

Çekimler nasıl geçti?

Sette ilk arkadaşım Merve Çağıran oldu. Onunla çok fazla vakit geçirme fırsatımız oldu. Dostluğumuz hâlâ devam ediyor. Mudanya’da çektik filmi. Bazen insanlara şehir dışında iş yapmak zor gelir ama öyle güzel bir ortam vardı ki set dışında da çok keyifli geçti.

Nejat İşler’le çalışmak nasıl bir duyguydu?

Çok güzeldi. Nejat İşler zaten çok sevdiğim bir oyuncuydu ve onunla oynayacağım hiç aklıma gelmezdi. Ona zaten hayrandım ama Serenay Sarıkaya’yı da çok beğenirdim. Benim için çok güzel bir şans.

‘YASEMİN’İN AKLI DA KALBİ DE SARP’TA’

 ‘Gülümse Yeter’de Yasemin karakterine hayat veriyorsunuz... Seyirci Yasemin’i çok sevdi, peki siz hangi yönünü seviyorsunuz?

 Yasemin çok farklı biri. Yasemin’in duygusal tarafını ön plana çıkarmayı seviyorum. İlk bölümde çok tepki almıştı, öyle de olması gerekiyordu. Çünkü ‘Gülümse Yeter’de Yasemin’in zengin yaşamından hayata karışmasını anlatıyoruz. Yasemin’in değişimini seviyorum. Yasemin’in neşesini çok seviyorum. Neşeli halleri bana da biraz benziyor.

‘SEYİRCİYİ GÜLDÜRÜYORUZ’

Yasemin’in babası Lütfü, ‘Ben bu kızı tanıyamaz oldum’ demişti. Yasemin’in değişimi gözle görülüyor artık... Bunda Sarp’a olan aşkının etkisi de var.

Bir ilişki içerisinde Yasemin’in nasıl biri olduğunu bilmiyorduk. Artık bunu da görüyoruz. Yasemin’in başından çok kısa bir evlilik geçti. O nefret etse de Cem, Yasemin’in peşini bırakmıyor. Ama Yasemin’in aklı da kalbi de Sarp’ta.

Erdal Özyağcılar gibi usta bir isimle aynı dizide yer alıyorsunuz. Sette size önerileri oluyor mu?

Birlikte çalıştığım oyuncular o kadar başarılı ki hepsinden bir şeyler öğreniyorum. Eksiklerimi onlardan tamamlıyorum. Geçmiş bölümlerde bir sahne vardı. Yasemin bütün aileden özür diliyor. Yasemin için çok önemli bir andı. Kalan elbiselerini satıp herkese küçük hediyeler almıştı. Bunu daha neşeli, eski Yasemin gibi oynuyordum. Erdal Ağabey (Özyağcılar) beni kenara çekti. Sahneyle ilgili kendi fikirlerini söyledi. Anlattı, beni duygusallaştırdı. Ben de onun verdiği duyguyla oynadım. Sonra Erdal Ağabey’den aferini kaptım. Bir Erdal Özyağcılar aferini kolay alınmıyor.

İnsanlar ‘Gülümse Yeter’i neden seyrediyor sizce?

Kendilerinden çok şey buluyor. Aile sıcaklığını ekrana taşıyoruz. Zengin ve fakir iki aile aynı evde ve seyirciyi bol bol güldürüyoruz.

‘Babamı inandırmak beni inandırmaktan daha zor oldu’

Çok genç yaşta ekranlardasınız. Oyunculuk hayatınıza ne zaman girdi?

Çocukken televizyon önünde şarkı söyleyen bir kızdım. Şarkıcı olma sevdasıyla Devlet Konservatuvarı’na girdim. Yarı zamanlı solfej ve arp okudum. Şarkıcı olmak istiyordum ama onun bir yerinden tutamadım. Bir arkadaşımın çektiği Vine videosundan sonra reklam teklifi alınca oyunculuğa adım atmış oldum.

Peki, bu duruma ailenizin tepkisi ne oldu?

Babam hep, ‘Önce üniversiteni bitireceksin. Sonra ben sana yardımcı olurum’ derdi. Ama ben dört sene bekleyemedim. Reklam teklifi geldiğinde babama söyledim. ‘Dalga geçiyorlardır, saçmalama’ deyip inanmadı. Babamı inandırmak beni inandırmaktan daha zor oldu. Ben biraz kolay inanırım, en sevmediğim huyumdur.

"Hüznümü gülerek kapatırım"

Yasemin’in bazı yönlerini kendinize benzettiğinizi söylediniz. Siz nasıl birisiniz?

Normalde eğlenceli biriyim. Duygusal bir tarafım var ama bunu göstermeyi sevmem. İlk başta oyunculukta bu yüzden çok zorlanmıştım. Ağlamak veya hüzün uzak durduğum şeyler olduğu için, oyunculukta çok zorlandım. Mutlu, güler yüzlü bir kızım. Hüznümü gülerek kapatırım.