BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ! Dizi / Program / Film / Haber / Video / Oyuncu vb.

Ezra dizisine adını veren Ezra karakterini canlandıran Miss Turkey 2013 birincisi Rüveyda Öksüz, proje için “Bu dizide yok yok. Dram var, komedi var, polisiye var, aşk var, her şey var” dedi. Dizide Ömer rolünü canlandıran Serkan Şenalp de “Ezra ekranların ihtiyacı olan bir dizi” açıklamasını yaptı

 

SHOW TV’nin iddialı dizisi, heyecan, macera ve aşk dolu dizisi ‘Ezra’, salı akşamı izleyicileriyle ilk randevusuna hazırlanıyor. Yapımcılığını Leo Media Company’nin üstlendiği Gazzeli genç bir kızın hayatının konu edildiği ‘Ezra’, henüz yayına girmeden ses getirmeye başladı. Tayfun Güneyer’in yazıp yönettiği dizinin kadrosunda; Rüveyda Öksüz, Yusuf Çim, İsmail Filiz, Nurana Bagieva, Serkan Şenalp, Zeynep Koltuk, Gökhan Bekletenler, Doğukan Polat, Umut Özkan, Abdurrahman Yunusoğlu ve Asuman Dabak gibi oyuncular yer alıyor. Dizinin Salacak’ta gerçekleşen çekimlerini ziyaret ettik. Diziye adını veren Ezra’yı canlandıran Rüveyda Öksüz ile Ömer adlı sivil polisi canlandıran Serkan Şenalp, diziyi ve rollerini anlattılar.

 

2013 Miss Turkey birincisi Rüveyda Öksüz, diziye adını veren Gazzeli Ezra’yı canlandırıyor. İlk oyunculuk tecrübesini yaşayan Öksüz, Gazzelilerin hayatlarını gözlemlediğini açıkladı.

 

‘EZRA DİZİSİNDE YOK YOK’ 

 

Projeye ismini veren Ezra nasıl bir karakter?

 

Ezra, Filistin Gazze’de bir tıp öğrencisi. Bütün Gazze abluka altında olduğu için tüm ailesini kaybediyor. Kardeşiyle birlikte yetim kalıyorlar. Çok uzun yıllar yetimhanede kalıyorlar. Kardeşini zengin bir aileye veriyorlar. Ezra çıktıktan sonra uzun yıllar boyunca kardeşini arıyor. Arkadaşları Gazze’den kaçmak için planlar yaparken Ezra da aslında bunlara karşı koymak isterken kardeşini bulmak için onlarla gitmeye karar veriyor. Sonrasında yolu İstanbul’a düşüyor.

 

Role nasıl çalıştınız?

 

Herkesin olduğu kadar bilgimiz var Gazze’yle alakalı. Rolden önce, rol geldikten sonra daha fazla araştırmalar yaptım. Hayatlarını araştırdım, insanlarını gözlemledim. Yaşantılarını gözlemledim.

 

İlk başrolünüz mü?

 

Evet ilk başrolüm.

 

Heyecan var mı?

 

Çok. İlk başrolüm ve ilk oyunculuk tecrübem. Çok heyecanlıyım.

 

İdealiniz nedir?

 

Bu benim ilk tecrübem ve gerçekten ben oyunculuk için yaratılmışım, çok sevdim. Çok hoşuma gidiyor zaten bu. O yüzden çok iyi yerlere gelmek isterim oyunculukta.

 

Örnek aldığınız kişiler var mı? Daha önce de yarışmadan çıkıp çok iyi yerlere gelmiş oyuncular var.

 

Var ve hepsinin örnek alınacak tarafları var. Hepsinin bir özelliğini alıyorum ister istemez.

 

Dizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Reyting savaşı içine girecek. İzleyici ne bulacak bu dizide?

 

Bu dizide yok yok. Dram var, komedi var, polisiye var, aşk var, her şey var. Biz çok mutluyuz. Dizi çok iyi yerlere gelecek.

 

Oyuncular için fizik çok önemli. Bunu korumak için neler yapıyorsunuz? Özel çalışmalar var mı? Spor gibi diyet gibi...

 

Diziye yoğun devam ettiğimiz için şu anda öyle spor programım yok, öncesinde vardı. Şimdi yediklerime dikkat ediyorum ve geç saatte yememeye dikkat ediyorum.

 

‘Miss Turkey’ kapı açtı

 

Oyunculuk için eğitim, çalışma oldu mu?

 

Oyunculuk üzerine çok uzun olmamakla birlikte kısa bir eğitim almıştım, Betül Alganatay’dan. Ondan özel oyunculuk dersi aldım.

 

Tescilli Türkiye güzelisiniz. Güzelliğin getirdiği avantajlar ya da dezavantajlar oluyor mu?

 

Herhangi bir dezavantajla karşılaşmadım. Avantajları oluyordur tabii ama şu an örnek ver deseniz, veremem. “Ben güzelim” diye dolaşmıyorum hiçbir yerde. Normal bir insan gibi. Miss Turkey’nin önüme açmış olduğu kapılar var tabii ki.

 

Yarışma sonrası neler yaptınız? Modellik yaptınız mı?

 

Modelliği profesyonel anlamda yapmadım. Sadece birkaç önemli defileye çıktım. Onun dışında oyunculuk eğitimi aldım. n Çekimlerin yoğun olması sizi zorluyor mu? Ben aslında gözümü korkutmuşum önceden “zorluğa alışacak mıyım, yapabilecek miyim” diye. Şu anda çok güzel geliyor. Yorulmuyorum. 15 saat çalışsam da yorulmuyorum. Yorucu gelmiyor o yüzden.