BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ! Dizi / Program / Film / Haber / Video / Oyuncu vb.

SHOW TV’nin çarşamba akşamları herkesi ekran başına kilitleyen dizisi ‘Yılanların Öcü’nde ‘Kara Bayram’ karakterini canlandıran Cemal Toktaş, eşiyle birlikte dizinin çekimlerinin yapıldığı Nevşehir’e yerleşti. Toktaş, Fakir Baykurt’un aynı adlı romanından ekrana uyarlanan diziyle ilgili merak edilenleri ve Nevşehir’deki yeni hayatını HT Magazin’e anlattı...

 

 

 ‘Yılanların Öcü’nde rol almaya nasıl karar verdiniz?

 

Yapımcımız Ata Türkoğlu ve yönetmenimiz Cemal Şan, romanı yeniden yorumlayacaklarına dair haber gönderdi. Ardından görüştük ve çalışmaya başladık. Öncelikle bir roman uyarlaması olması beni çok mutlu etti. Fakir Baykurt’un eseri, tartışılmaz bir eser. Dolayısıyla bu işin içinde yer almaktan çok keyif alıyorum.

 Bu projede yer almak hayatınızda neleri değiştirdi?

 

Eşimle birlikte Nevşehir’e yerleştim. Şirketimiz burada bir ev ayarladı. Buraya çok alıştım ve hiç zorluk çekmiyorum. Buranın havası, suyu bizlere çok iyi geldi. Nevşehir turistlik bir yer olduğu için sürekli gezip dolaşıp buraları keşfediyoruz. Boş zamanlarımda genelde dinlenmeye çalışıyorum.Pazara gidiyorum, alışveriş yapıyorum, çevre illeri geziyorum. Misafirlerim gelip gidiyor. Bu şekilde zaman geçiriyorum.

 

 İstanbul’a döndüğünüzde en çok neyi özlediğinizi fark ediyorsunuz?

 

Trafiğini ve havasını özlemediğimi fark ediyorum. En son bayramda İstanbul’daydım. Gitmemle geri dönmem bir oluyor. İstanbul’a gidip vakit geçirecek bir zamanım olmadı henüz.

‘Yılanların Öcü’nün bu kadar başarılı olacağını, reytinglerin bu kadar iyi gideceğini tahmin edebiliyor muydunuz?

 

Tahminden ziyade umut etmiştik. Ekibimizle birlikte de bunun için çalışıyoruz zaten. Çok şaşırdık mı; hayır. Çünkü verdiğimiz emeğin karşılığını alıyoruz. Herkes evinden uzakta, burada yaşıyor ve çok yoğun bir tempoda çalışıyor. Emeğimizin karşılığını almak bizleri çok mutlu ediyor. Reytinglere baktığımızda her şey yolunda gidiyor, seyircimiz bizi severek izliyor. Onların bu sevgisini boşa çıkarmamaya çalışıyoruz.

 

‘Sarıkız’lı sahneleri ÇEKMEK ÇOK ZOR’

 

Yılanların Öcü’ setinde başınıza gelen en ilginç olay nedir?

 

Vallahi az evvel Sarıkız adlı inekle olan sahnemizde bir olay yaşadık. Biraz yormuşlar sanırsam Sarıkız’ımızı. Sahneyi çekerken 2 kez ayağıma bastı. Sarıkız’ı ekip olarak çok seviyoruz ama onunla olan sahnelerimizi çekmek gerçekten çok zor. Sette genelde sıkıntımız olmuyor. Eğlenceli vakit geçiriyoruz. Her şey yolunda. 

 

‘İlerleyen bölümlerde büyük sürprizler olacak’

 

Canlandırdığınız ‘Kara Bayram’ karakteriyle örtüşen bir özelliğiniz var mı?

 

Bayram benden çok daha gözükara bir karakter. Bazı içine kapanık, sessiz, sakin hallerini kendime benzetiyorum.

 

Dizinin bundan sonraki bölümlerinde sürprizler olacak mı?

 Herkes “Bayram ile Fatma evlenecek mi?” diye soruyor. Ben de çok isterim evlenmelerini. Ekipte herkesin çok acayip planları var. Çok büyük sürprizler olacak. Dizinin ilerleyen bölümlerinde göreceğiz.