Lezzet Yolculuğu Çorum'da! 02.01.2016 Cumartesi

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Çorum oldu. Turgay Başyayla Çorum’un Kargı ilçesine gidip “Sırık Kebabı”, Kirli Sac”, “Köy Tarhanası”, “Tulum Peyniri”, “Soğan Gallesi”, “Sebzeli Etli Güveç”, “Su Böreği”, “Fısırık Tatlısı”nın, Çorum’un çarşısını gezip, “Leblebi”, “İskilip Dolması”, “Çorum Tandırı”, “Gül Burması Tatlısı”, “Kuru Su Kabağı Yemeği”, Ve “Çorum Şekerlemesi”nin yapımını gösterdi.

Ramazan ayının manevi coşkusu, Anadolu'nun yöresel lezzetleri ile buluşacak!

Türkiye'yi şehir şehir, köy köy gezen Turgay Başyayla, bu kez iftar sofralarının yüzyıllardır vazgeçilmezi olan enfes tatları ve müthiş tarifleri ekrana getirecek.
 

Turgay Başyayla ile İftar Yolculuğu'nun her bölümünde farklı bir ilimizde yaşanan Ramazan heyecanına ortak olacağız. Şehirlerimizin tarihi ve kültürel sembolü haline gelmiş noktalarında, bereketli Ramazan sofraları için yapılan hazırlıklara siz de evinizden katılabilirsiniz.

İftar sofralarınızı yöresel ve geleneksel tatlarla şenlendirmek için kimi zaman bir konakta, kimi zaman bir kervansarayda lezzetli elleriyle teyzelerimizden, ninelerimizden ve birbirinden başarılı aşçılarımızdan özel tarifleri ve püf noktalarını ekrana getireceğiz.

On bir ayın sultanı Ramazan'ın ruhunu yansıtan tasavvuf musikisinin en güzel örneklerini, kalplere dokunan ilahileri, kasideleri yöresel sanatçılardan ve korolardan dinleyeceğiz.

Anadolu'nun sımsıcak insanlarının el ele verip bugünlere dek taşıdığı geleneksel Ramazan adetlerini; tarihi çarşılardaki, pazarlardakiRamazan bereketini Turgay Başyayla samimi sunumuyla sizlerle buluşturuyor.

Keyifli sohbetlerle ruhunuzda, Anadolu'nun geleneksel lezzetleriyle de iftar sofralarınızda unutulmaz tatlar bırakmak istiyorsanızTurgay Başyayla ile İftar Yolculuğu’nu kaçırmayın!