Lezzet Yolculuğu Kahramanmaraş'ta 20.12.2015 Pazar

Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğunun durağı; Kahramanmaraş oluyor. Turgay Başyayla Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit Belediyesi’nin Fatih Mahallesine gidip, mahalle halkı ile birlikte yöresel yemeklerden “Çökelekli Mısır İçlisi”, “Kabak Sarması”, “Kuymak”, “Kazanda Dövme Pilavı”, “Kazanda Ayva Reçeli” ve “Kahramanmaraş Çöreği”nin yapımını gösterip, kuzu çevrildi. Kahramanmaraş’ın çarşılarını gezip yöreye özgü lezzetlerden “Yoğurtlu Kebap”, “Bezdirme Köfte”, “Somunarası Kebap”, ” Pancarlı Ekşili Çorba”, “Ekşili Köfte Kebap”, “Kuzu Kaburga” ve “Sömelek Köfte”nin yapımını gösterdi

 

Ramazan ayının manevi coşkusu, Anadolu'nun yöresel lezzetleri ile buluşacak!

Türkiye'yi şehir şehir, köy köy gezen Turgay Başyayla, bu kez iftar sofralarının yüzyıllardır vazgeçilmezi olan enfes tatları ve müthiş tarifleri ekrana getirecek.
 

Turgay Başyayla ile İftar Yolculuğu'nun her bölümünde farklı bir ilimizde yaşanan Ramazan heyecanına ortak olacağız. Şehirlerimizin tarihi ve kültürel sembolü haline gelmiş noktalarında, bereketli Ramazan sofraları için yapılan hazırlıklara siz de evinizden katılabilirsiniz.

İftar sofralarınızı yöresel ve geleneksel tatlarla şenlendirmek için kimi zaman bir konakta, kimi zaman bir kervansarayda lezzetli elleriyle teyzelerimizden, ninelerimizden ve birbirinden başarılı aşçılarımızdan özel tarifleri ve püf noktalarını ekrana getireceğiz.

On bir ayın sultanı Ramazan'ın ruhunu yansıtan tasavvuf musikisinin en güzel örneklerini, kalplere dokunan ilahileri, kasideleri yöresel sanatçılardan ve korolardan dinleyeceğiz.

Anadolu'nun sımsıcak insanlarının el ele verip bugünlere dek taşıdığı geleneksel Ramazan adetlerini; tarihi çarşılardaki, pazarlardakiRamazan bereketini Turgay Başyayla samimi sunumuyla sizlerle buluşturuyor.

Keyifli sohbetlerle ruhunuzda, Anadolu'nun geleneksel lezzetleriyle de iftar sofralarınızda unutulmaz tatlar bırakmak istiyorsanızTurgay Başyayla ile İftar Yolculuğu’nu kaçırmayın!