Reflüye karşı çay tarifi

Show TV ekranlarında her sabah canlı olarak yayınlanan “Zahide Yetiş’le”’de bugün sağlıklı yaşamak için önemli açıklamalar yapan Gastroenteroji uzmanı Prof. Dr. Kadir Demir ve İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr Canfeza Sezgin konuk oldu. Prof. Dr. Canfeza Sezgin, reflü için çok özel bir çay tarifi verdi. Reflü çayının içerisinde; Hatmi çiçeği ve meyan kökü yer alıyor. Hatmi yaprağının soğuk suda 1-2 saat bekletilmesiyle yapılan karışım daha sonra kısık ateşte 5 dakika ısıtılıyor. Yemeklerden önce içilen çayın adeta mideyi zırh gibi koruduğunu söyleyen Prof. Dr. Canfeza Sezgin, bu özel çayı reflüsü olan herkesin yapması gerektiğini söyledi. 

Zahide Yetiş’le dopdolu içeriği, faydalı bilgileri, yüreğinize dokunacak hikayeleriyle hafta içi her gün Show TV’de izleyicileriyle buluşuyor. Daha sağlıklı bir yaşam için Zahide Yetiş bu sezon yepyeni ve hayatı iyileştirecek bir içerikle daha karşınıza çıkıyor.

Başa çıkamadığınız sağlık sorunlarınızda, sorunlarla mücadele edecek gücünüz kalmadığında Zahide Yetiş yardımınıza koşuyor, hayatı sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Son teknoloji tıbbi olanaklarla, hepsi alanında uzman doktorlarla birlikte sağlık sorunlarınıza “Zahide Yetiş’le”de çözüm aranıyor.