Hangi gıdalarla oruç açmalı?

Show TV ekranlarında her sabah canlı olarak yayınlanan “Zahide Yetiş’le”’de bugün dini konularda önemli açıklamalar yapan Prof. Dr. Mustafa Karataş konuk. Programın bugünkü konularından biri de oruç tutmak ve oruç açarken dikkat edilmesi gereken hususlar. Oruç açılırken yapılması gerekenleri sıralayan Prof. Dr. Mustafa Karataş, ilk olarak iftar duasının önemini anlattı. Daha sonra önem sırasına göre; ‘hurma, su, zeytin, tuz ve sirke’ ile oruç açmanın öneminden bahseden Prof. Dr. Mustafa Karataş, bu gıdaların sevabının daha çok olduğunu söyledi.

Zahide Yetiş’le dopdolu içeriği, faydalı bilgileri, yüreğinize dokunacak hikayeleriyle hafta içi her gün Show TV’de izleyicileriyle buluşuyor. Daha sağlıklı bir yaşam için Zahide Yetiş bu sezon yepyeni ve hayatı iyileştirecek bir içerikle daha karşınıza çıkıyor.

Başa çıkamadığınız sağlık sorunlarınızda, sorunlarla mücadele edecek gücünüz kalmadığında Zahide Yetiş yardımınıza koşuyor, hayatı sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Son teknoloji tıbbi olanaklarla, hepsi alanında uzman doktorlarla birlikte sağlık sorunlarınıza “Zahide Yetiş’le”de çözüm aranıyor.