Doç. Dr. Oğuz Özyaral'dan tuzsuz turşu tarifi!

“Zahide Yetiş’le”, birbirinden önemli konukları ağırlamaya devam ediyor. Programın bugünkü konuğu Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral. Özellikle tansiyon hastaları için ‘tuzsuz turşu’ tarifi veren Doç. Dr. Oğuz Özyaral, herkesi şaşkına çevirdi. Yapımı kolay yalancı turşunun içerisinde; “Biber çeşitleri, sirke, sarımsak, kırmızı pul biber ve öğütülmemiş tane sumak” yer alıyor. Bu turşu sayesinde tansiyon hastalarının da turşu yemenin keyfine varabileceğini söyleyen Doç. Dr. Oğuz Özyaral, arzu edenlerin ‘himalaya tuzu’ kullanmasında sakınca olmadığını belirtti.

Zahide Yetiş’le dopdolu içeriği, faydalı bilgileri, yüreğinize dokunacak hikayeleriyle hafta içi her gün Show TV’de izleyicileriyle buluşuyor. Daha sağlıklı bir yaşam için Zahide Yetiş bu sezon yepyeni ve hayatı iyileştirecek bir içerikle daha karşınıza çıkıyor.

Başa çıkamadığınız sağlık sorunlarınızda, sorunlarla mücadele edecek gücünüz kalmadığında Zahide Yetiş yardımınıza koşuyor, hayatı sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Son teknoloji tıbbi olanaklarla, hepsi alanında uzman doktorlarla birlikte sağlık sorunlarınıza “Zahide Yetiş’le”de çözüm aranıyor.