Et Kavurması

Nursel Ergin, Kurban Bayramı’nın ilk günü Göztepe Semiha Şakir Çocuk Yuvası’nı ziyaret ediyor ve çocuklarla bayramlaşıyor. Aynı zamanda, konuğu Yıldız Çam ile “Su Böreği”, “Baklava” ve “Et Kavurma” yaptı.  

2 kg kuşbaşı 
250 gr iç yağ
Tuz

Öncelikler tencere ısıtılır ve ısınan tencereye iç yağı koyulur yağ eridikten sonra dibine çöken minik et  parçalarını bir süzgeç yardımıyla süzüyoruz ya da alıyoruz. 
Daha sonra sıcak iç yağının içerisine küçük küçük doğranan etleri ilave ediyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Tencerenin kapağını kapatıp kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Arasıra karıştırıp kontrol ediyoruz. Et pişince tuzu ilave edip, sıcak olarak servise hazırlayın. Afiyet olsun.

 

 

Yemek kokusunun eksik olmayacağı Nursel Ergin’in yeni evinde dekorasyondan güzellik sırlarına, ev ve bahçe bakımından uzman konuklara kadar eve ve kadınlara dair her şey ele alınacak. Ev dışındaki hayatı sunucunun gözünden ve tecrübesinden de paylaşacak olan “Nursel’in Evi”, günlük yaşam içeriğiyle de yeni sezonda farklı sürprizlerle ekranlarda olacak. Nursel Ergin, Türkiye’nin birçok yerinden özel lezzetleri ve tatları ekranları başındaki seyircilerle paylaşmaya devam edecek.