Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 118. Bölüm Fragmanı

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun bu haftaki durağı Malatya oluyor. Turgay Başyayla, Doğanşehir Belediyesi'ne bağlı Savaklı Köyü'ne gidip kazanda kavurmalı tarhana, et kavurma, içli köfte, etli kuru fasulye, güveç, cevizli kabak tatlısı yapımını Malatya'ya özgü lezzetlerden zırh kebabı, incik kebabı, patlıcan tava ve kaymaklı kayısı yapımını gösteriyor. Halk oyunları ekibi gösterilerini sergiliyor!

 

Pazar günü ise “Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun Malatya yolculuğu devam ediyor. Turgay Başyayla, Yazıhan Belediyesi'ne bağlı Ambarcık Köyü'ne gidip kiraz yaprağı dolması, analı kızlı köfte, et kızartma, gün kurusu tatlısı, kaburga dolması, kağıt kebabının ve yöreye özgü birbirinden lezzetli yemeklerin yapımının gösterildiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

Ramazan ayının manevi coşkusu, Anadolu'nun yöresel lezzetleri ile buluşacak!

Türkiye'yi şehir şehir, köy köy gezen Turgay Başyayla, bu kez iftar sofralarının yüzyıllardır vazgeçilmezi olan enfes tatları ve müthiş tarifleri ekrana getirecek.
 

Turgay Başyayla ile İftar Yolculuğu'nun her bölümünde farklı bir ilimizde yaşanan Ramazan heyecanına ortak olacağız. Şehirlerimizin tarihi ve kültürel sembolü haline gelmiş noktalarında, bereketli Ramazan sofraları için yapılan hazırlıklara siz de evinizden katılabilirsiniz.

İftar sofralarınızı yöresel ve geleneksel tatlarla şenlendirmek için kimi zaman bir konakta, kimi zaman bir kervansarayda lezzetli elleriyle teyzelerimizden, ninelerimizden ve birbirinden başarılı aşçılarımızdan özel tarifleri ve püf noktalarını ekrana getireceğiz.

On bir ayın sultanı Ramazan'ın ruhunu yansıtan tasavvuf musikisinin en güzel örneklerini, kalplere dokunan ilahileri, kasideleri yöresel sanatçılardan ve korolardan dinleyeceğiz.

Anadolu'nun sımsıcak insanlarının el ele verip bugünlere dek taşıdığı geleneksel Ramazan adetlerini; tarihi çarşılardaki, pazarlardakiRamazan bereketini Turgay Başyayla samimi sunumuyla sizlerle buluşturuyor.

Keyifli sohbetlerle ruhunuzda, Anadolu'nun geleneksel lezzetleriyle de iftar sofralarınızda unutulmaz tatlar bırakmak istiyorsanızTurgay Başyayla ile İftar Yolculuğu’nu kaçırmayın!