Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu 112. Bölüm Fragmanı

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun bu haftaki durağı Sivas oluyor. Turgay Başyayla, Gemerek İlçesi'ne bağlı Karagöl Köyü'ne gidip yöreye özgü lezzetlerden Sivas İçli Köftesi, Pastırmalı Madımak, Atli Lahana Sarması, Sac Kavurma, Kazanda Etli Bulgur, Hıngel, Peskütan Çorba ve Pekmezli Un Helvası yapımını gösteriyor. Pazar günü ise Turgay Başyayla, Divriği Belediyesi'ne bağlı Gözecik Köyü'ne gidip kazanda yarma aşı ve etli bulgur, çir kavurması, babiko, et yahnisi ve baklava yapımını gösterdi. Sızır Şelalesi'ni tanıttığı ve halk oyunları ekibinin gösterilerini sergilediği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

Ramazan ayının manevi coşkusu, Anadolu'nun yöresel lezzetleri ile buluşacak!

Türkiye'yi şehir şehir, köy köy gezen Turgay Başyayla, bu kez iftar sofralarının yüzyıllardır vazgeçilmezi olan enfes tatları ve müthiş tarifleri ekrana getirecek.
 

Turgay Başyayla ile İftar Yolculuğu'nun her bölümünde farklı bir ilimizde yaşanan Ramazan heyecanına ortak olacağız. Şehirlerimizin tarihi ve kültürel sembolü haline gelmiş noktalarında, bereketli Ramazan sofraları için yapılan hazırlıklara siz de evinizden katılabilirsiniz.

İftar sofralarınızı yöresel ve geleneksel tatlarla şenlendirmek için kimi zaman bir konakta, kimi zaman bir kervansarayda lezzetli elleriyle teyzelerimizden, ninelerimizden ve birbirinden başarılı aşçılarımızdan özel tarifleri ve püf noktalarını ekrana getireceğiz.

On bir ayın sultanı Ramazan'ın ruhunu yansıtan tasavvuf musikisinin en güzel örneklerini, kalplere dokunan ilahileri, kasideleri yöresel sanatçılardan ve korolardan dinleyeceğiz.

Anadolu'nun sımsıcak insanlarının el ele verip bugünlere dek taşıdığı geleneksel Ramazan adetlerini; tarihi çarşılardaki, pazarlardakiRamazan bereketini Turgay Başyayla samimi sunumuyla sizlerle buluşturuyor.

Keyifli sohbetlerle ruhunuzda, Anadolu'nun geleneksel lezzetleriyle de iftar sofralarınızda unutulmaz tatlar bırakmak istiyorsanızTurgay Başyayla ile İftar Yolculuğu’nu kaçırmayın!