Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu 106. Bölüm Fragmanı

Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu'nun Cumartesi günkü durağı Bursa'da İnegöl'e bağlı Kulaca Köyü oluyor. Turgay Başyayla yöreye özgü lezzetlerden yumurta dolması, mıncık, ciğer sarma, nişasta helvası, kazanda etli bulgur pilavı, nohutlu mantı, sac üzerinde sibit ve gözleme yapımını gösteriyor. İnegöl'e gidip yöreye özgü köfte yapımını gösteriyor. 

Turgay Başyayla pazar günü ise Gemlik'e bağlı Şahinyurdu Köyü'ne gidiyor. Turgay Başyayla kuzu çevirme, kazanda kaçamak, kesme çorba, kabaklı börek, cevizli baklava, enginar dolmasının yapımını gösteriyor. Gölyazı'ya gidip  yöreye özgü lezzetlerden çarşaf böreği, incir dolma, kapama ve çömlekte kuru fasulye yapımını gösterdiği türkülerin seslendirildiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

Ramazan ayının manevi coşkusu, Anadolu'nun yöresel lezzetleri ile buluşacak!

Türkiye'yi şehir şehir, köy köy gezen Turgay Başyayla, bu kez iftar sofralarının yüzyıllardır vazgeçilmezi olan enfes tatları ve müthiş tarifleri ekrana getirecek.
 

Turgay Başyayla ile İftar Yolculuğu'nun her bölümünde farklı bir ilimizde yaşanan Ramazan heyecanına ortak olacağız. Şehirlerimizin tarihi ve kültürel sembolü haline gelmiş noktalarında, bereketli Ramazan sofraları için yapılan hazırlıklara siz de evinizden katılabilirsiniz.

İftar sofralarınızı yöresel ve geleneksel tatlarla şenlendirmek için kimi zaman bir konakta, kimi zaman bir kervansarayda lezzetli elleriyle teyzelerimizden, ninelerimizden ve birbirinden başarılı aşçılarımızdan özel tarifleri ve püf noktalarını ekrana getireceğiz.

On bir ayın sultanı Ramazan'ın ruhunu yansıtan tasavvuf musikisinin en güzel örneklerini, kalplere dokunan ilahileri, kasideleri yöresel sanatçılardan ve korolardan dinleyeceğiz.

Anadolu'nun sımsıcak insanlarının el ele verip bugünlere dek taşıdığı geleneksel Ramazan adetlerini; tarihi çarşılardaki, pazarlardakiRamazan bereketini Turgay Başyayla samimi sunumuyla sizlerle buluşturuyor.

Keyifli sohbetlerle ruhunuzda, Anadolu'nun geleneksel lezzetleriyle de iftar sofralarınızda unutulmaz tatlar bırakmak istiyorsanızTurgay Başyayla ile İftar Yolculuğu’nu kaçırmayın!