Bir Sorun Mu Var? 19. Bölüm Fragmanı

Dünyanın en farklı bilgi yarışması ‘Bir Sorun Mu Var?’ Ali Sunal’ın sunumuyla yine eğlence ve bilgi dolu dakikalar yaşatacak. BKM’nin yapımcılığını üstlendiği yarışmada geçen bölüm başarılı bir performans sergileyen TEOG ikincisi Habib Bitkin, tekrar yarışmacı koltuğuna oturacak. Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde hem koyun sağıp, çobanlık yaparak babasına yardım eden, hem de sınava hazırlanan Habib Bitkin, barajı aşarak 500 bin TL’lik soruyu görmek için mücadele edecek. Yarışmanın başından itibaren efendi kişiliğiyle tüm seyircilerin takdirini kazanan Habib Bitkin’e 10’lardan Cavit Önen’in, Aziz Sancar’ı örnek göstermesi ise stüdyoda büyük alkış alacak. Habib Bitkin ve yarışma ekibinin arasındaki diyaloglar, seyirciye duygusal anlar yaşatacak. Bu haftanın ikinci yarışmacısı da iç mimar Necla Naz Kaya olacak. 10’ların ‘en ilginç soru’ olarak nitelendirdiği soruyu okumakta güçlük çeken Kaya’ya sunucu Ali Sunal’ın yaptığı şakalar eğlenceli anlara neden olacak. Üçüncü yarışmacı Tıp Fakültesi öğrencisi Nur Mine Güzel’in deli dolu halleri de programa renk katacak.

Ekranların beğenilen ismi Ali Sunal’ın sunumuyla sıra dışı ve özgün formatı ile “Bir Sorun mu Var?” bilgi yarışmalarında alışılan her şeyi değiştiriyor. Hiçbir soruya cevap vermeden 500.000TL’lik büyük ödülün kazanıldığı yarışma herkesi ekran başına kilitleyecek. 

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği, özgün formatı ile herkesi ekran başına kilitleyecek “Bir Sorun mu Var?” alışıldık bilgi yarışmaların dışında formatı ve Ali Sunal’ın renkli sunumu ile herkesin yeni fenomen programı olmaya aday. 

Programın şimdiden merak uyandıran formatı, yarışmacıların, yarışma boyunca hiçbir soruya doğru cevap veremeyeni bulması üzerine dayanıyor.  Yarışmacının 500.000TL’lik büyük ödülü alması için yapması gereken usta başından öğrenciye, avukattan pazarcıya çeşitli mesleklerden oluşan on kişilik  gruptan kimin bilemeyeceğini bilmek! Yarışmacı, 10’lar diye adlandırılan gruptan 11 sorudan 7’sine yanlış cevap verecek kişiyi bulmaya çalışacak. Final heyecanında ise  tek bir doğru soru ile 500.000 TL kazanma şansı olacak.