Lale Devri - 11. Bölüm

Babasının intihar sebebini her şeyden çok merak eden Lale için aldığı mektup çok sarsıcı olmuştur. Suçlunun aileden biri olma ihtimali onu kahretmektedir. Çınar'dan yardım ister. Çınar'la birlikte intiharın ardındaki sırrı çözmek için harekete geçerler.

Yeşim'in Ilgaz Holding'deki ilk iş günü olay olacaktır. İşler hiç de Yeşim'in hayal ettiği gibi gelişmez. Holdingde Yeşim'i büyük bir sürpriz beklemektedir.

Mehmet ve Ece'nin ilişkileri hızla ilerlemektedir. Bu durum Zümrüt'te büyük bir koz olacaktır. Babasının intiharını çözmeye çalışan Lale'nin şahit olduğu olaylar karşısında kafası iyice karışmıştır.

Necip, Çınar'a Lale'nin babasının ölüm nedeninin Zümrüt'ün uygunsuz fotoğrafları olduğunu anlatır. Bu gerçeği zor günler geçiren ve hamile olan Lale'den saklamaya karar verirler. Araştırmasını sürdüren Lale, babasının gizli kasasına ulaşmayı başarır.. Kasadan çıkan belgeler Çınar ve Lale ilişkisini bambaşka bir yöne savuracaktır.

BÖLÜMLER

Babasının intihar sebebini her şeyden çok merak eden ...
11.BÖLÜM İZLE
16396 defa izlendi
Lale mektubu okuduktan sonra Yeşim'in intiharından ...
10.BÖLÜM İZLE
472 defa izlendi
Kerem kazayı ucuz atlatmıştır. Kardeşlerinin ve ailesinin ...
9.BÖLÜM İZLE
333 defa izlendi
Zümrüt Taşkıran'ın yıllar boyunca ustalıkla ...
8.BÖLÜM İZLE
263 defa izlendi
Yeşim'in Çınar'ı öptüğü geceye ...
7.BÖLÜM İZLE
339 defa izlendi
Babasından yadigar kalan köpeği Köpük'ün ...
6.BÖLÜM İZLE
402 defa izlendi
Lale'nin düğününe sevgilisi Şefik ile beraber ...
5.BÖLÜM İZLE
388 defa izlendi
Necip elindeki fotoğrafları Zümrüt'e göstermiştir. ...
4.BÖLÜM İZLE
260 defa izlendi
LALE DEVRİ BAŞTAN YAZILIYOR, TARİH İKİNCİ LALE DEVRİNİN ...
3.BÖLÜM İZLE
320 defa izlendi
LALE DEVRİ BAŞTAN YAZILIYOR, TARİH İKİNCİ LALE DEVRİNİN ...
2.BÖLÜM İZLE
356 defa izlendi
LALE DEVRİ BAŞTAN YAZILIYOR, TARİH İKİNCİ LALE DEVRİNİN ...
1.BÖLÜM İZLE
3393 defa izlendi
HİKAYE & KÜNYE

"Lale Devri" bir dönem dizisi değil. Bu isim bir metafor ve ana kahramanımızın ismine bir gönderme. 


İki aile arasındaki çatışma etrafında şekillenen dizimizde, Anadolulu, geleneksel, Kayseri'den İstanbul'a yeni gelmiş işleri çok iyi gitmekte olan (Lale Devri'ni yaşayan) bir aile ile köklü, soylu fakat işleri kötü gitmekte olan, iflasın eşiğindeki İstanbul'lu (Lale Devri sona ermekte olan) bir ailenin aşkla ve işle kesişen yollarını anlatan ihtiras dolu bir hikaye. 

Taşkıran Ailesi: İstanbul'lu, soylu, köklü, sosyetik, kültürlü... Baba Kemal Taşkıran'ın ölmesi ile işleri iyice kötü gitmeye başlamış ve iflasın eşiğindeler. Anne hayatta kalma ve yaşam standarından ödün vermemek için "her ne şekilde olursa olsun" savaşıyor. 

Ilgaz Ailesi: Kayserili, geleneklerine bağlıi biraz tutucu, ikinci nesil daha vizyoner ama hala birinci nesil ile mücadele halinde. Dönem onların dönemi ve işlerinde üstün başarılar elde ediyorlar. Anne kontrolcü, hırslı, gelenekçi ve tutucu, ailesini "bildiği gibi" tutmak için herşeyi yapıyor. 

Bu iki aile çocukların aşkı nedeni ile tanışmak ve görüşmek durumunda kalır, uyum problemleri yaşanır, iş hayatında da kesişmeler olup tempoyu yükseltir. Aileler çocukların aşkını onaylamamaktadır olaylar buradan başlar.

Müzik: İskender Paydaş

Selen Soyder
Toprak
Hatice Aslan
Zümrüt Taşkıran
Tolgahan Sayışman
Çınar