Vartolu Sadettin kim?

Koçovalı ailesini yok etmeye, Çukur'u ele geçirmeye çalışan Vartolu aslında kim?

1 | 8

Vartolu’yu ilk olarak halı sahada Kahraman’la iş konuşurken gördük.

Önce isteğinin kirli işlerini Çukur’da devam ettirmek olduğunu sandık. Ancak karşısında İdris vardı. Ve İdris Koçovalı Çukur'da Vartolu'ya izin vermedi.

Vartolu Koçovalı'lardan istediğini alamayınca deliye döndü ve onlara unutamayacakları bir acı yaşattı.

Vartolu’nun artık tek bir amacı vardı. O da Çukur’u ele geçirip Koçovalı'ları yok etmek. Belki de en başından beri amacı buydu!

2 | 8

Çukur’u karıştıran Vartolu’nun geçmişi yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamıştı. Sırtındaki Çukur dövmesi Vartolu’nun aslında anlattığı gibi bir adam olmağını gösteriyordu. O da aslında Çukur'luydu. 

3 | 8

Çocukluğunun geçtiği mahallede artık bambaşka biri olarak dolaşıyordu. O herkes tarafından Vartolu Sadettin olarak biliniyordu.

Ne kadar geçmişini saklamaya çalışsada acısı onu ele veriyordu. 

4 | 8

Geçmişi hatırladığında unutamadığı büyük bir anısı vardı. Annesi üvey babası tarafından gözlerinin önünde öldürülmüştü. Bunun tek suçlusu olarak İdris Koçavalı’yı görüyordu. Yani gerçek babasını…

Vartolu gerçekten İdris'in oğlu muydu?

5 | 8

Vartolu annesinin adını her duyduğunda deliye dönüyor öfkesine hakim olamıyordu.

Mihriban yarası hiç kapanmıyordu.

6 | 8

Babası olarak bildiği İdris’ten intikam almak için Çukur'a gelen Vartolu’nun çocukluğuna dair tek anısı annesi değildi. En yakın arkadaşı Sadiş'i de hala Çukur'daydı. 

7 | 8

Sadiş’i tekrar görmek Vartolu’yu bambaşka bir adam haline getiyordu. Vartolu'nun Sadiş sayesinde içindeki iyi insan ufak da olsa ortaya çıkıyordu.

Salih olarak ayrıldığı Çukur’a , Vartolu Saddetin olarak dönen ve aradığı mutluluğu tekrar Sadiş'te bulan Vartolu geçmiş acısını unutabilir mi? 

 

8 | 8

Vartolu babasından nefret ettiğini sansa da aslında ondan sadece sevgi istiyordu.

Vartolu ne sevgisine ne de öfkesine hakim olabiliyordu. Öfkeliyken yaptığı hatalar bugün onları baba oğul olmaktan uzklaştırıyordu.

Vartolu'nun asıl kimliği yavaş yavaş ortaya çıkıyordu.

Peki kimliğini gizlemeye çalışan Vartolu bu durumu daha ne kadar saklayabilecek?

Yeni fragmanlar, son bölümler ve en etkileyici sahnelerden anında haberdar olmak ister misin?