Çukur'da neler oluyor?

1 | 5

Çukur! Burası bir mahalleden çok daha fazlası burası suçlar dünyası!

İdris Koçovalı işlerini yürütmesi için oğlu Kahraman'ı seçmişti. Daha ufak oğlu Selim ise babasının işlerinden ne hoşlanıyor ne de yaşam tarzını benimsiyordu. Mahalleli İdris Koçovalı için gerekirse canını verir bunun için gözünü dahi kırpmazdı. Burada düzen de nizam da İdris Koçovalı'ydı! Tek ıslığı ile Çukur'u ayağa kaldırır tek sözü ile Çukur'u dağıtırdı.

İdris Koçovalı dürüst ve merttir. Uyuşturucu işi için kendisine gelen Vartolu'ya hayır demiş, mahallesini korumuştur.

Çukur'da önemli olan insanların kendilerini güvende hissetmeleri diyerek ona kapıyı göstermiştir.

Ancak Vartolu geride durmaz! Çukur'a girmeyi kafasına koymuştur. Ve İdris Koçovalı'nın kendisinden sonraki veliahtı, oğlu Kahraman'ı pusuda öldürtmüştür.

İdris Koçovalı bu acıya dayanamaz ve yoğun bakıma kaldırılır.

Şimdi Vartolu'nun Çukur'a gelmesi ile dağılan Koçovalı ailesinin tek ve son umudu Yamaç, sevdiği kadını, eşini, Sena'sını geride bırakarak Çukur'a geri dönecek ve büyük savaşı başlatacaktır!

2 | 5

Yamaç, Çukur'a geri dönmüştür! 10 yıl önce her şeyi geride bırakarak gittiği Çukur'da şimdi ailesini bir araya getirmek ve Çukur'a eski günlerini kazandırmak için bulunuyordur.

Babasını ziyaret ettiği sırada Vartolu'nu suikast girişimini engelleyen Yamaç giderek insanları kendine hayran bırakmaya başlamıştır. Yalnız bu durumdan içten içe şikayetçi olan biri vardır o da Selim'dir! 

Annesinin ve diğerlerinin ilgisinin Yamaç'ta olması onun hoşuna gitmiyordur! 

Yamaç bir yandan işleri yoluna koymaya çalışırken diğer yandan sevdiği kadın Sena'yı uzaktan uzağa sevmeye kollamaya devam ediyordur!

Vartolu, Paşa ve Selim'in iade-i ziyaretini karşılıksız bırakmayıp Çukur'a bir saldırı da daha bulunmuştur.

Ve bu olay Yamaç'ın işleri kontrol altına almasını sağlamıştır. 

Artık Çukur'da hiçbir kuş Yamaç Koçovalı'dan habersiz uçmayacaktır. Yamaç yaptığı planla Vartolu'nun canını ve malını öyle bir yakmıştır ki...

Artık Yamaç, Çukur'da herkesin saygısını ve sevgisini kazanmıştır.

Geriye Sena'ya ulaşmak kalmıştır. Ancak tam Sena'ya ulaştığı anda Vartolu'nun adamları ikisinin üzerine ateş açmıştır.

Şimdi Yamaç'ın öfkesini kontrol etmek hiç kolay olmayacaktır!

Vartolu'nun sırtındaki 'Çukur' dövmesi ise Vartolu'nun aslında kim? olduğu sorusunu sordurmuştur.

3 | 5

Yamaç Çukur'a barışı getirmek için ilk hamle olarak Vartolu ile görüşme ayarlamıştır. Bu arada günlerdir bekleyen cenazelerini kaldırmak içinde harekete geçmiştir. Abisi Kahraman'ı tüm Çukur uğurlamıştır. Sultan oğlunu toprağa vermiştir ancak henüz acısını yaşamamıştır. 

Cenazede Yamaç'ın yanına gelen Sena sevdiği adamın yanında yer almıştır. Sena'nın yanında olması Yamaç'ı daha da güçlü kılmıştır. 

Vartolu ile görüşen Yamaç ona Çukur'da değil de bir arka sokağı Dere'de imalathane kurmalarını söylemiştir. Korumalağını yapacaktır ancak uyuşturucu Çukur'a girerse anlaşma bitecek demiştir. Vartolu bu teklifi kabul etmiştir tek şartı kendisinin Çukur'da yaşayacak olmasıdır.

Yamaç'ın anlaşmayı sağlamış olması Emmi ve Paşa'yı şaşırtmıştır. Uyuşturucu işine girmiş olmaları hoşlarına gitmemiştir. Ancak asıl Yamaç onları şaşırtmış. Ve Koçovalılar'ın adı uyuşturucu ile anılmayacak diyerek Vartolu'nun uyuşturucu imalat ettiğini zannedeceğini ancak bu işin olmayacağını söylemiştir. Şimdi neler olacağı merak edilmektedir!

Yamaç içeride bir köstebeğin olduğuna emindir. Bunu Selim'le paylaşır. 

Ve İdris Koçovalı uyanır.

Artık Çukur'da yeni bir dönem başlayacaktır!

4 | 5

İdris Koçovalı'nın uyanmasıyla Çukur'da tüm dengeler değişmeye başladı!

Yamaç içerdeki hainin kim olduğunu bulmak için Aliço'ya ve Meke'ye emir vermiştir. Selim ise hırsına iyice yenik düşerek Çukur'a gelecek para akışına da zarar vermek için harekete geçmiş ve Vartolu'yu bu duruma el koyması için uyarmıştır.

İdris oğlu Kahraman'ın intikamını almak için Celasun'a Vartolu'yu vur emri verdirmiştir. Ancak son anda Yamaç'ın yetişmesi ile Celasun Vartolu'yu öldüremedi.

Yamaç bu olanlar karşısında tüm öfkesi ile İdris Koçovalı'nın karşısına geçti ve bu ölüm emrinin hesabını sordu. İdris sinirlense de Yamaç hiç alttan almadı silahı babasının eline vererek; "bu tetiği çektiğin gün buradan gideceğim ama o güne kadar benim işime karışma" diyerek son sözünü söyledi.

Vartolu'nu tüm adamlarını toplayarak Çukur'da şanını gösterecek bir geçiş töreni yaptı. Mahalleli bu duruma kayıtsız kalamadı. 

Yamaç ise sıcak para akışını sağlamak için Çukur'un adamı Doğukan'ın alacağını çözmeye gitti. Buradaki soluksuz izlediğimiz dövüş sahnesi aslında Yamaç Koçovalı'nın buz dağının görünen kısmının altında daha da fazlası olduğunu gösterdi. Parayı alıp Doğukan'ı kurtarsa da Vartolu'nun gizlice yaptığı planlardan habersizdi.

Hain planın ucunda Doğukan babasını öldürdüğünü sanıyordu. Yamaç ise onun polise teslim olması için ikna etti. Birlikte karakola doğru giderken Doğukan'ın birden direksiyonu kırmasıyla uçurumdan aşağı yuvarlandılar. Yamaç ölümün kıyısındayken bir anda giren geçmişteki görüntülerde mezuniyet töreninde yalnız olduğunu sanan Yamaç'ı uzaktan izleyen biri vardı o da İdris Koçovalı'ydı!

İdris koçovalı aslında hep Yamaç'ın yanındaydı!

 

5 | 5

Kaza sonrasında Yamaç ağır bir şekilde yaralanırken, Doğukan olay yerinde hayatını kaybeder.  Doğukan’ı kurtaramayan Yamaç büyük bir üzüntü yaşar. Selim ise Yamaç’ın başına gelenlerden ötürü çok korkar. Bir kardeşini daha kaybetmek istemez. Bu yüzden Vartolu’nun karşısına çıkar ve iş ortaklığını bitirir. Ancak bitirmesi kolay değildir. Onları yöneten bir gölge (Beyefendi), Selim’i tehdit eder. 

Yamaç  olaylar’ı İdris’e anlatır. Aralarında bir hain olduğunu söyler. Ancak İdris’in tepkisi serttir. Ekmeğini yiyen, ona baba diyen kimse böyle bir hainliği yapamaz. Yamaç’a tek bir şart koyar. Kanıtı olmadan kimseyi karşısına getirmeyecektir. Aliço’nun yardımıyla Yamaç içlerindeki hainin İsa olduğunu öğrenir. İsa’yı yakalayan Yamaç, onu babasının karşına çıkartır. Yamaç, İsa dışanda başka bir hain olduğundan da şüphelenir. Sorgu sırasında İsa’nın sözleri Yamaç’ın şüphelerini haklı çıkartır. Başka bir hain vardır. 

Bu sırada Vartolu’nun adamı Çiyan mahaledeki gençlere uyuşturucu dağıtır. Çocuklardan biri ölürken, diğerini Çiyan susması için bıçaklar. Ancak mahalleli Çiyan’ın yaptıklarını öğrenir. Olaya müdahale eden Yamaç, Çiyan’dan bıçakladığı gencin yerini öğrenir. Genci hemen hastaneye götüren Yamaç, Çukur halkı tarafından kabul görür. Onlar için Yamaç artık bir abi, bir babadır. 

Vartolu ise Çukur sakinlerinin güvenini kazanmaya başlar. Yavaş yavaş Vartolu, Çukurlu oluyordu. Selim şüpheleri kendinden uzaklaştırmak için Yamaç’a hainin Emmi ya da Paşa olabileceğini söyer.  Silah sevkiyatı sırasında yapılan baskında çatışma çıkar. Aliço, Yamaç’ın verdiği komutla birini vuracaktır. Aliço’nun hedefindeki kişi kim?

 

Yeni fragmanlar, son bölümler ve en etkileyici sahnelerden anında haberdar olmak ister misin?